Суспільне презентувало подкаст про воєнні злочини «Коли настане справедливість»

Суспільне презентувало подкаст про воєнні злочини «Коли настане справедливість»

12:09,
22 Травня 2025
363

Суспільне презентувало подкаст про воєнні злочини «Коли настане справедливість»

12:09,
22 Травня 2025
363
Суспільне презентувало подкаст про воєнні злочини «Коли настане справедливість»
Суспільне презентувало подкаст про воєнні злочини «Коли настане справедливість»
У проєкті говоритимуть про депортації дітей, обстріли цивільних, катування, сексуалізоване насилля, насильницькі зникнення, екологічні злочини, збір свідчень та окупацію.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Ведучими подкасту є правозахисниця, співвиконавча директорка ГО Truth Hounds Оксана Покальчук і документатор воєнних злочинів Міжнародного партнерства за права людини IPHR Дмитро Афанасьєв.

 «Ідея цього проєкту зʼявилася під час збору інтервʼю про воєнні злочини у різних регіонах України ще давно. І його нарешті вдалося втілити завдяки підтримці за програмою Дім Європи від Європейського Союзу, експертному супроводу Міжнародного партнерства за права людини та медіапідтримці Суспільного.Це проєкт про пам’ять, спротив і пошук правди. Бо поширення цієї правди — один з перших кроків до справедливості. Сподіваюсь, що історії та розмови, які звучать у подкасті, зацікавлять аудиторію й допоможуть зберегти цю інформацію на багатьох платформах для наступних поколінь», - поділився Дмитро Афанасьєв.

 У першому епізоді подкасту, який вийшов 21 травня,  йдеться про українських дітей, які були примусово переміщені та депортовані росіянами від початку повномасштабного вторгнення. Хто і як працює над їх поверненням? Які складнощі у цьому процесі? Як діти стають інструментом російської пропаганди і як на це реагує міжнародна спільнота? Куди варто звертатися по допомогу? Чи можливо покарати винних і компенсувати вкрадене дитинство?

 «Цей подкаст важливий для мене з двох причин. По-перше, я хочу говорити про досвід постраждалих — чесно, відкрито, з емпатією. Це не лише про інформування, а й про нормалізацію статусу постраждалих у суспільстві, яке ще тільки вчиться на колективному рівні співпереживати. І яке має змінюватися — ставати чутливішим, відповідальнішим, здатним визнавати правду і не відвертатися від болю. По-друге, мені важливо зробити видимою роботу українських правозахисниць і правозахисників, які щодня, без зайвих слів, наближають справедливість. Їхній внесок — фундаментальний. І він заслуговує на повагу, підтримку й довіру», — зазначила Оксана Покальчук.

Серед гостей, які долучаться до розмов у подкасті: експертка з питань міжнародного правосуддя та юридичного аналізу Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська; журналістка, ведуча подкасту «Коли все має значення», редакторка The Reckoning Project Ангеліна Карякіна; керівник департаменту досліджень ГО Truth Hounds Роман Коваль; виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко; голова асоціації жінок-юристок ЮрФем Христина Кіт; керівниця відділу клімату ГО «Екодія» Василина Бельо; координатор проєктів громадської організації КримSOS Сергій Тільненко; програмний директор Міжнародного партнерства за права людини Сімон Папуашвілі.

Перший епізод «Коли настане справедливість» можна послухати на подкаст-платформах.

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду