До короткого списку премії «Читомо» увійшло радіо «Культура»
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Премія має на меті підсвічувати діяльність тих, хто змінює книговидання України й робить українську літературу дедалі видимішою у світі.
За словами виконавчої продюсерки радіо «Культура» Ірини Славінської, їх робота з літератирною проблематикою є винятковою, оскільки вони не лише беруть інтерв’ю з письменниками, а й запровадили такі жанри як радіозвучання поезії, есеїстики, драми, публіцистики, експеременти з радіодокументалістикою, вихід радіоефірів на велику сцену.
«Тут доречно окремо подякувати за роботу продюсерок, що ніби стоять за кадром, але творять саме літературний контент — спадщину для наступних поколінь, яку збережуть наші радійні фонди. Це Олена Гусейнова, котра спродюсувала декілька надзвичайних радіосеріалів й проєктів радіоесеїстики, й котра традиційно курує нашу присутність із виїзними студіями та прямими ефірами на літературних фестивалях. Це Світлана Свиридко й Марина Скибало, котрі вже стільки років опікуються нашими флагманськими проєктами “Радіодетектив” і “Аудіокнижка”. Це Наталя Коломієць, котра щороку створює з десяток нових радіодрам і винятково вміє працювати з українською класикою як матеріалом. Це Світлана Гудзь-Войтенко, котра створює важливу спадщину — радіоверсії знакових українських вистав. Це чудова команда лінійних продюсерок: Лілія Славінська, Марина Люта, Ана Море, Ольга Головецька, Інна Мочарник. Робота колег направду допомагає зробити читання ближчим», — розповіла виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.
У 2024 році на конкурс премії «Читомо» подали 82 заявки, серед яких обрали по п’ять номінантів до кожної з трьох категорій: «Трендсетер видавничого ринку», «Амбасадор української книги» і «Книжкова ініціатива, що сприяє промоції читання». Оцінювало заявки міжнародне журі, що складалося з семи експертів у галузі книговидання та літератури.
Церемонія оголошення і нагородження переможців премії відбудеться 31 січня у Києві.
Фото: Суспільне