До короткого списку премії «Читомо» увійшло радіо «Культура»

До короткого списку премії «Читомо» увійшло радіо «Культура»

12:36,
14 Січня 2025
123

До короткого списку премії «Читомо» увійшло радіо «Культура»

12:36,
14 Січня 2025
123
До короткого списку премії «Читомо» увійшло радіо «Культура»
До короткого списку премії «Читомо» увійшло радіо «Культура»
Радіо «Культура» потрапило до п’ятірки номінантів категорії «Книжкова ініціатива, що сприяє промоції читання».

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Премія має на меті підсвічувати діяльність тих, хто змінює книговидання України й робить українську літературу дедалі видимішою у світі.

За словами виконавчої продюсерки радіо «Культура» Ірини Славінської, їх робота з літератирною проблематикою є винятковою, оскільки вони не лише беруть інтерв’ю з письменниками, а й запровадили такі жанри як радіозвучання поезії, есеїстики, драми, публіцистики, експеременти з радіодокументалістикою, вихід радіоефірів на велику сцену.

«Тут доречно окремо подякувати за роботу продюсерок, що ніби стоять за кадром, але творять саме літературний контент — спадщину для наступних поколінь, яку збережуть наші радійні фонди. Це Олена Гусейнова, котра спродюсувала декілька надзвичайних радіосеріалів й проєктів радіоесеїстики, й котра традиційно курує нашу присутність із виїзними студіями та прямими ефірами на літературних фестивалях. Це Світлана Свиридко й Марина Скибало, котрі вже стільки років опікуються нашими флагманськими проєктами “Радіодетектив” і “Аудіокнижка”. Це Наталя Коломієць, котра щороку створює з десяток нових радіодрам і винятково вміє працювати з українською класикою як матеріалом. Це Світлана Гудзь-Войтенко, котра створює важливу спадщину — радіоверсії знакових українських вистав. Це чудова команда лінійних продюсерок: Лілія Славінська, Марина Люта, Ана Море, Ольга Головецька, Інна Мочарник. Робота колег направду допомагає зробити читання ближчим», — розповіла виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

 У 2024 році на конкурс премії «Читомо» подали 82 заявки, серед яких обрали по п’ять номінантів до кожної з трьох категорій: «Трендсетер видавничого ринку», «Амбасадор української книги» і «Книжкова ініціатива, що сприяє промоції читання». Оцінювало заявки міжнародне журі, що складалося з семи експертів у галузі книговидання та літератури. 

Церемонія оголошення і нагородження переможців премії відбудеться 31 січня у Києві.

Фото: Суспільне

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду