У спецвипуску «Культури на часі» обговорили фінансування культури під час війни
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У спецвипуску «Культури на часі» обговорили фінансування культури під час війни
Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
У спецвипуску обговорили ситуацію з виділенням державних коштів на серіальне виробництво, що вже призвела до відставки міністра культури та поставила під загрозу фінансування всієї культурної сфери. Експерти у програмі намагалися знайти відповіді на питання про те, чи доцільно фінансувати культуру під час війни, за яким принципом обирати проєкти, що заслуговують на державну підтримку, та як розвивати культуру без шкоди для оборонного бюджету.
Гостями випуску стали професор КНУ імені Тараса Шевченка, керівник проєкту «Голос громадянського суспільства» Андрій Длігач та громадський діяч, співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда. Ведуча випуску — Людмила Чиркова.
Андрій Длігач вважає, що ключове питання має полягати в тому, що має фінансувати держава, а що ні.
«Держава має фінансувати культуру: і фільми, і серіали. Але якщо вони відповідають ідеології, яку ми формуємо, громадянській просвіті, розвитку підприємництва, свобод, можливостей та відповідальності», — сказав Андрій Длігач.
Тарас Шамайда зазначив, що держава повинна проводити таку політику, яка заохочує створення, споживання і експорт якісного культурного продукту: книжок, фільмів, мультфільмів, аж до комп’ютерних ігор. При цьому люди, які керують державою, самі повинні бути культурними людьми.
«Ми повинні — і громадянське суспільство, і медіа, і відповідальні політики — сформувати таку ситуацію в державі, коли буде домінувати саме така візія», — сказав Тарас Шамайда.
Експерти під час обговорення нагадали, що фінансування культури зараз становить 0,27% від видатків державного бюджету. Більше того, за всі роки незалежності України воно ніколи не перевищувало 1%, а культура завжди фінансувалася за залишковим принципом.
Фото: Суспільне