Ziferblat: «Ніч після півфіналу — найщасливіша за пів року»

Ziferblat: «Ніч після півфіналу — найщасливіша за пів року»

08:55,
28 Травня 2025
1234

Ziferblat: «Ніч після півфіналу — найщасливіша за пів року»

08:55,
28 Травня 2025
1234
Ziferblat: «Ніч після півфіналу — найщасливіша за пів року»
Ziferblat: «Ніч після півфіналу — найщасливіша за пів року»
Музиканти під час своєї першої після «Євробачення» пресконференції поділилися враженнями від участі у конкурсі, розповіли про закулісне життя у Базелі та про свій концерт у Києві під час повітряної тривоги.

Ще до початку заходу, який проходив в оазі ТРЦ «Respublika Park», зібралися вболівальники гурту Ziferblat із прапорцями, плакатами та малюнками гурту. В очікуванні на учасників вони скандували «Ziferblat! Ziferblat! Ziferblat». Музиканти вийшли на сцену під свою конкурсну пісню «Bird of Pray» та оплески глядачів.

Ziferblat зібрав на свій виступ багато прихильників

Модерував пресконференцію незмінний голос пісенного конкурсу в Україні Тімур Мірошниченко.

«Я дякую вам за шикарне представлення України на європейській сцені, ви показали іншу музичну Україну. Я впевнений, що багато міжнародних фанатів у вас додалося. Які враження після тижня за межею Євробачення?» — запитав Тімур Мірошниченко, передаючи слово учасникам гурту Ziferblat.

Тімур Мірошниченко

«Єврофани, яких бачиш наживо, набагато прихильніші, ніж в інтернеті»

Музичне шоу цього року проходило з 13 по 17 травня у швейцарському Базелі. Представники України гурт Ziferblat пройшли у фінал і посіли 9 сходинку. Повернувшись в Україну, 23 травня вони відіграли сольний концерт у Києві.

Під час пресконференції гурту Ziferblat

«Ми ще не встигли виспатися після конкурсу, тому що буквально за кілька днів після приїзду у нас був сольний концерт у Києві. Не встигли цю поїздку відрефлексувати. Ми дуже раді бути вдома. Раді, що це закінчилося, тому що це складніше, ніж люди можуть собі уявити. Це серйозний виклик. Але зараз у нас інша сфокусованість, інша робота, тому немає часу відпочивати, усе знову несеться», — розповів Валентин Лещинський.

Валентин Лещинський

Даниїл Лещинський додав, що «ми розглядаємо цей досвід як можливість подальшого просування в Європі. Зараз українська музика має можливість звучати на весь світ. І ми хочемо нею скористатися».

Даниїл Лещинський

А от ударник гурту Федір Ходаков сказав, що «дуже задоволений можливістю повернутися до акустичних барабанів». Адже під час півфінальних і фінального концерту на «Євробаченні» наживо звучить лише вокал, інструментальний супровід лунає з фонограми. «Нам вдалося навіть зіграти концерт в Києві після однієї репетиції. Ніби “Євробачення” тебе ще не відпустило, а ти вже маєш виступ вдома», — поділився Федір Ходаков.

Федір Ходаков

«Півфінал забрав багато сил, я ще й захворів на хронічний ларингіт. Ми розуміли, наскільки важливий півфінал для українського рекорду, тому на ньому був величезний фокус. Півфінал у чомусь важливіший був для нас ментально, ніж фінал. Ніч після півфіналу — це найщасливіша ніч за останні пів року. Ці емоції на все життя запам’ятаються. Півфінал був складний, ми зробили все, що могли. Ми зіткнулися з таким пресингом — я не певний, що хтось із таким стикався до того. У фіналі я просто насолоджувався залом, тому що не кожен раз ти виступаєш перед такою аудиторією, яка дуже прихильна. Єврофани, яких бачиш наживо, набагато прихильніші, ніж в інтернеті», — сказав Даниїл Лещинський.

«Я стараюсь підтримувати Даню, наскільки це можливо. Я ніби на його місці стою і його обіймаю, заряджаю енергією. Відчувалося, що на півфіналі був якийсь мандраж, хвилювання. А от у фіналі, мені здається, ми кайфонули на максимум», — додав Валентин Лещинський.

«Найгірший спогад перетік у найкращий»

Кожен з учасників гурту Ziferblat під час «Євробачення» мав свої виклики й найскладніші моменти, про що вони також розповіли під час пресконференції. Федір Ходаков сказав, що відчував величезну відповідальність за результат. Даниїл Лещинський розповів, що підготовчі моменти часом були складніші, ніж безпосередньо виступ на сцені. Ну а який момент став найтяжчим для Валентина Лещинського — побачили глядачі трансляції, після чого він уже став мемом соцмереж.

«Це та увага, яку ми ніколи в житті не отримували. З одного боку, це круто, а з іншого — це величезна відповідальність. Я це все сприймав як крутий новий досвід, я нічого подібного ніколи не відчував у своєму житті», — сказав Федір Ходаков.

«У мене було два найскладніших моменти. Це наш виступ на препаті в Амстердамі, бо тоді якраз стався обстріл Кривого Рогу. Ці веселі обличчя учасників на фоні того, що відбувається в Україні — це було нестерпно. До того ж нам не дозволили дещо сказати зі сцени. Ще це два моменти, що пов’язані з репетиціями на майданчику в Базелі. Коли не міг співати, але на другій репетиції потрібно було обов’язково. Це було нестерпно важко. І ще під час саундчеку, коли було ще більш складно для мене, ніж на самому “Євробаченні”. Я не люблю довге спілкування і внесення правок, а я ж хворію — і це було складно», — розповів Даниїл Лещинський.

«Мабуть, не треба пояснювати, що найгірший момент для мене — це півфінал. Десь у глибині душі всі здогадувались, що з нами так учинять, але це було важко. Так, я зловив, як у нас кажуть,  запару в цей момент. Нічого хорошого я в цей момент не думав. Це був найгірший момент. Але за ним слідував найкращий. Найгірший спогад перетік у найкращий», — сказав Валентин Лещинський.

Шанувальники гурту Ziferblat

Що б порадили майбутнім учасникам «Євробачення»

«Бажано не стежити за соцмережами протягом двох місяців. Таким чином ви збережете собі нерви й краще виступите», — віджартувався Валентин Лещинський.

«Намагайтеся знайти рутину, певний спектр дій, який будете виконувати кожен день. Яна Шемаєва (Jerry Heil) фарбувалася навіть коли це їй було непотрібно. У мене була рутина — з’їсти той самий тайський суп у тому ж місці. Це перше. А друге — не йдіть на “Євробачення”, якщо ви поки не готові співати. Ти можеш бути сильним співаком, але в момент стресу всі твої вміння зменшуються. І ніколи не давайте себе розсмикати під час конкурсу людям не з української делегації. Фокусуйтеся на собі та своїй команді», — сказав Даниїл Лещинський.

«Ми у кожному інтерв’ю нагадували європейцям, що у нас є місія, ми збираємо кошти, що в Україні йде війна»

Музиканти розповіли також про благодійний збір на закупівлю обладнання для гуманітарного розмінування, який організований у партнерстві з благодійною організацією «Гуманітарний фонд Сергія Притули», «Приватбанком» і Mastercard за інформаційної підтримки Суспільного мовлення.

«Ми у кожному інтерв’ю нагадували європейцям, що у нас є місія, ми збираємо кошти, що в Україні йде війна. Ми на своїх прикладах про це розповідали. Наприклад, у мене батько воює. У нас є члени команди, які втратили дім через війну. Ми постійно про це говорили, це була головна наша місія», — сказав Федір Ходаков.

Станом на 27 травня зібрано 2 млн грн, на які буде придбано дві роботизовані машини для розмінування «Змій».

«Наша ціль була — зібрати 4 млн грн для купівлі роботизованих систем. Наразі у нас зібрано вже два мільйони. Ми купуємо вже дві машини. Ми не лише звіт надамо, а й самі на полігон з’їздимо побачити, як воно все працює. Ми хочемо добити цей збір найближчим часом», — сказав Валентин Лещинський.

Учасники гурту Ziferblat

Київський концерт і плани на майбутнє

Музиканти розповіли, що на концерті в Києві 23 травня були приємно здивовані тим, що глядачі наспівують їхні нові англомовні пісні. Під час концерту була оголошена повітряна тривога і вони змушені були зупинити виступ.

«Звісно, те, що сталося — то жахливо: люди зібралися на автограф-сесію, потім усе переростає в переживання, коли шахед летить на Теремки. Такі наші реалії. Момент досить неприємний, я думав: “Господи, ну чому на нашому концерті, чому саме з нашою аудиторією?”. Це ж момент нашої відповідальності, багато людей зібралося», — розповів Даниїл Лещинський.

Вони сподіваються влітку поїхати в тур, презентуючи свій новий альбом. А щодо майбутніх творчих планів, то гурт думає над можливими колабораціями з представниками Литви на «Євробаченні» Katarsis і музикантами з Португалії NAPA. 

Виступ гурту Ziferblat

Зал співає разом із музикантами

Фото з шанувальниками

Автограф-сесія

У подарунок гостям заходу гурт виконав композицію «Для чого ти прийшла?» й акустичну версію конкурсної пісні Bird Of Pray, яку глядачі співали з музикантами.

Після пресконференції Ziferblat провів автограф-сесію для прихильників і єврофанів, які завітали на захід. 

Фото: Юрій Строкань

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Глядач
12:32 / 28.05.2025
Молодці, чудово заспівали в фіналі. І 9 місце - дуже пристойний результат.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду