На суспільному каналі «UA: Чернігів» вийде фільм «Касьянов. Людина, що створила театр» власного виробництва
На суспільному каналі «UA: Чернігів» вийде фільм «Касьянов. Людина, що створила театр» власного виробництва
Як повідомили сайту «Детектор медіа» на каналі, Іван Матвєєв працює на «UA: Чернігів» редактором ТО «Ранок», до того був шеф-редактором, а також ведучим ранкової програми. Іван Матвєєв працював над фільмом у вільний від основної роботи час. Йому допомагав продюсер Чернігівської філії Артем Шелкового.
Фільм «Касьянов. Людина, що створила театр» був відзнятий і змонтований власними силами філії, розповіли «ДМ» на «UA: Чернігів».
Перед виходом в ефір 26 березня о 17:00 запланований допрем’єрний показ у приміщенні Чернігівського молодіжного театру.
Геннадій Касьянов був директором-художнім керівником Молодіжного театру Чернігова, один із засновників театру, заслужений діяч мистецтв України. У серпні 2018 року у віці 65 років він помер.
Іван Матвєєв розповів, що над фільмом «Касьянов. Людина, що створила театр» працював 2 місяці, у ньому засновники Чернігівського молодіжного театру згадують, як вони познайомилися з Геннадієм Касьяновим, яким він був, як створювався театр, які особливості «монастиря для своїх», йдеться на сайті «UA: Суспільне мовлення».
Це друга картина Івана Матвєєва як режисера. До того, в грудні 2018 року, він презентував на каналі «UA: Чернігів» дебютний документальний фільм «Копиловський. Засновник чернігівського телебачення».
«Знімати фільм було складно. Коли працював над попереднім фільмом про засновника чернігівського телебачення Олександра Копиловського, відчуття були дещо інші — тут своя кухня, ти знаєш усе зсередини. А там актори театру, і кожен актор теж непроста особистість. Шукав підходи, контакти, занурювався в театральний світ. Зрештою, багато відкрив для себе, навіть зблизився з атмосферою Молодіжного театру, який називають монастирем для своїх»,– цитує слова режисера прес-служба НСТУ.
За словами пана Матвєєва, він знав Геннадія Касьянова за життя. «Особистість достатньо складна, велика навіть у масштабі України», – описав героя фільму режисер.
Нагадаємо, фільм «Копиловський. Засновник чернігівського телебачення» вийшов у грудні 2018 року і був присвячений засновнику чернігівського телебачення, першому керівнику обласного телебачення (зараз Суспільне). Вихід фільму був присвячений дню радіо і телебачення. Олександр Копиловський працював до останніх днів життя на телебасенні: у вересні 2018 року він помер від хвороби. Перший фільм, як «Касьянов. Людина, що створила театр», у філії зняли власними силами. Фінансування додаткового ні від кого не залучали.
У Чернігівській філії кажуть, що якби мали кращу техніку, могли би самотужки значно більше виробляти унікального контенту. Незважаючи ні на що, працівники «UA: Чернігів» все одно реалізовують цікаві для місцевого глядача проекти. 9 березня в ефірі телеканалу вийшов 50-хвилинний концерт чернігівського гурту LiveN, який сам пише музику та слова.
Співробітники «UA: Чернігів» самотужки облаштували знімальний майданчик, організували концерт музикантів, зняли його на 9 камер власною технікою, яку принесли відеооператори каналу, змонтували. Єдине, що комп’ютер на каналі не тягнув відео з 9 камер, розповів «ДМ» менеджер філії Вадим Соколюк.
Запис концерту на каналі порізали на окремі треки, які демонструють тепер у ранковій передачі.