НСТУ переоформила право постійного користування земельними ділянками у 8 філіях

НСТУ переоформила право постійного користування земельними ділянками у 8 філіях

11:56,
27 Лютого 2018
4124

НСТУ переоформила право постійного користування земельними ділянками у 8 філіях

11:56,
27 Лютого 2018
4124
НСТУ переоформила право постійного користування земельними ділянками у 8 філіях
НСТУ переоформила право постійного користування земельними ділянками у 8 філіях
Національна суспільна телерадіокомпанія України переоформила право постійного користування земельними ділянками у 8 філіях – Черкаській, Новгород-Сіверській, Криворізькій, Вінницькій, Рівненській, Сумській, Хмельницькій та Житомирській. Це 3,11 га земельних ділянок, що становить 10% від усього земельного фонду ПАТ «НСТУ».

По всій Україні НСТУ має 34,33 га земельних ділянок і 194 тис кв м нерухомості. У кожній регіональній філії, як правило, є кілька адміністративних та допоміжних приміщень – будівлі радіо й телебачення, складські, гаражні приміщення тощо. Право власності на кожен такий об’єкт потрібно перереєструвати. Про це повідомила прес-служба НСТУ.

Зазначимо, що ПАТ «НСТУ» зареєстроване 19 січня 2017 року, і є спадкоємцем колишніх обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК), а також державної Національної телерадіокомпанії України (НТКУ). Всі земельні ділянки належали їм, і тепер потрібно їх перереєстувати.

«Процес перереєстрації прав надзвичайно трудомісткий, адже ми стали заручниками як правових колізій та неузгодженості законодавства, так і неналежним чином оформлених раніше правовстановчих документів», –сказав директор департаменту управління активами НСТУ Вадим Семенець.

Ще у 16 регіонах, за винятком Криму, Донецька й Луганська, триває процес переоформлення прав постійного користування земельними ділянками.

Від моменту реєстрації юридичної особи ПАТ «НСТУ» компанія стала правонаступницею майна, прав та обов’язків Національної телекомпанії України, що припинила свою діяльність. Відтоді триває також переоформлення права власності на будівлі та права постійного користування земельними ділянками. Однак через низку юридичних складнощів і колізій цей процес дуже непростий.

Основним документом, який підтверджує право власності НСТУ на об’єкти нерухомості й земельні ділянки, є передавальний акт. Втім, передавальні акти, які ПАТ «НСТУ» отримала від державної телерадіокомпанії України, складено некоректно. Через те, що не було проведено інвентаризацію нерухомості й звірку технічних паспортів належним чином, назви об’єктів, зафіксовані в передавальних актах тих часів, не відповідають даним технічних паспортів цих самих об’єктів. Як наслідок, державний реєстратор трактує названі по-різному будівлі як окремі об’єкти і відмовляє в їх реєстрації. Ще частина державних реєстраторів вважають, що ПАТ «НСТУ» не може володіти майном на праві приватної власності, але це позиція, викликана законодавчими колізіями. Такий стан справ відчутно гальмує процес переоформлення права власності на нерухомість.

Однак у цьому питанні є і позитивні зрушення. Зокрема, вже успішно зареєстровано право приватної власності ПАТ «НСТУ» на адміністративну будівлю в Чернігові.

Окрім того, є реєстратори, які відмовляються реєструвати чи перереєстровувати за ПАТ «НСТУ» право постійного користування земельною ділянкою. Реєстратори мотивують свою відмову положеннями Земельного кодексу України, де прописано, що тільки підприємства державної форми власності можуть набувати права постійного користування земельною ділянкою. Однак, ПАТ «НСТУ» – недержавне підприємство, але його акціонером є на 100% держава. Як наслідок, виникає юридична колізія.

У регіонах ситуація дещо краща, оскільки частина колишніх ОДТРК, які стали філіями НСТУ, реєструвала права на користування земельними ділянками. І в цих регіонах компанія проходить процедуру перереєстрації прав, що відбувається швидше.

У деяких регіонах відстоювати право постійного користування земельними ділянками доводиться через суд. Наприклад, у Львові на земельну ділянку, яка належить НСТУ, претендує територіальна громада. Це пов’язано з тим, що цю земельну ділянку було зареєстровано на Львівську обласну державну телерадіокомпанію, про що є відповідний акт. Проте під час передачі майна ЛОДТРК до статутного капіталу НСТУ земельну ділянку не врахували. Понад те, вона не відображалася в бухгалтерському обліку самої компанії, тож про цю земельну ділянку НСТУ дізналася під час перевірки.

Найскладніша ситуація з цього питання в Києві. Річ у тому, що реєстрацією права користування земельними ділянками за адресою Мельникова, 42 (телецентр «Олівець») з моменту відводу земельної ділянки у 1963 році, ніхто не займався. Відтак, тепер НСТУ вимушена проходити процес реєстрації від самого початку. Фактично зараз НСТУ вперше заявляє про право на цю земельну ділянку. У процесі оформлення права постійного користування на земельну ділянку по вул. Мельникова, 42, НСТУ перебуває у Держгеокадастрі – фінальній інстанції перед винесенням питання на розгляд Київської міськради, яка і має ухвалити остаточне рішення. Проте в Держгеокадастру виникли питання щодо права власності на будівлі за адресою Мельникова, 42. Потрібно показати, що НСТУ володіє приміщеннями, які розташовані на цій земельній ділянці, оскільки це і є підставою для виділення земельної ділянки НСТУ. Втім, хоч у компанії право власності на ці приміщення є, – воно не зареєстровано. Виходить своєрідне замкнене коло.

Попри всі юридичні складнощі, департамент управління активами працює над тим, щоб якнайшвидше зареєструвати чи переоформити за НСТУ право постійного користування земельними ділянками та право приватної власності на об’єкти нерухомості в місті Київ та всіх регіональних філіях НСТУ. Наразі 3,11 га земельних ділянок філій уже переоформлено належним чином.

Нагадаємо, перед тим як зареєструвати ПАТ «НСТУ» усі ОДТРК стали філіями НТКУ. Сайт «Детектор медіа» проаналізував структуру та кількість майна НТКУ об'єднаної у процесі перетворення на Суспільне. Станом на осінь 2016 року НТКУ об’єднана володіла 274-ма об’єктами нерухомості власності (адмінбудівлі, гаражі, гуртожитки, кінотеатр, склади, виробничі споруди, бомбосховище). Загальна площа НТКУ об'єднаної була понад 193 124 кв.м. Земельних ділянок у постійному користуванні – 39. Загальна площа земельних ділянок – 34 га.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду