Харківська філія НСТУ: дослідження аудиторії — правило № 1 для всього ефіру

Харківська філія НСТУ: дослідження аудиторії — правило № 1 для всього ефіру

12:45,
17 Жовтня 2017
3715

Харківська філія НСТУ: дослідження аудиторії — правило № 1 для всього ефіру

12:45,
17 Жовтня 2017
3715
Харківська філія НСТУ: дослідження аудиторії — правило № 1 для всього ефіру
Харківська філія НСТУ: дослідження аудиторії — правило № 1 для всього ефіру
На відміну від великих загальнонаціональних каналів, регіональні мовники, зокрема і філії НСТУ, не мають телевізійної панелі й не можуть якісно досліджувати вподобання своїх глядачів. А саме це є запорукою успіху для створення якісного та цікавого контенту. Вивчення вподобань аудиторії, на думку керівництва харківської філії (канал «ОТБ-Харків»), є початком для формування ефективної сітки мовлення. І цей підхід канал починає застосовувати для своїх проектів.

Аудиторія

Оскільки замовити повноцінне рейтингове дослідження регіональний канал фінансово не в змозі, то, за словами керівниці філії Юлії Літинської, одним із доступних методів вивчення аудиторії залишається опитування.

«ОТБ-Харків» свої опитування розробляв за допомогою соціологічних факультетів харківських вишів. Останнє з них проводилося рік тому. Для цих досліджень канал розробив анкету. На думку пані Літинської, анкета допомагає виявити вікові особливості аудиторії, звички перегляду, довіру до новин та самого каналу: «Сьогодні є розуміння, що вивчення тільки глядацьких пріоритетів — замало для якісної роботи. Необхідно досліджувати й самі програми, їхню відповідність глядацьким потребам, реакцію аудиторії на окремі проекти та формати».

Також вона наголошує на тому, що нинішня сітка мовлення є результатом вивчення інформаційного попиту аудиторії. «Вивчення вподобань аудиторії, її розподіл у часі — всі ці показники є тільки початком для формування ефективної сітки мовлення. Такий підхід ми застосовували поки для деяких проектів. Але розуміємо, що це має бути правилом № 1 для формування всього ефіру. І найближчим часом замовлятимемо нові дослідження», — додає керівник каналу.

Тож прайм-тайм на «ОТБ-Харків» припадає на ранкові та денні слоти. Увечері частка аудиторії менша, оскільки посилюється конкуренція з національними каналами.

Сітка

Ключовими елементами сітки мовлення каналу є три класичні прямоефірні проекти в ранковому, денному та вечірньому блоках. Це «Твій ранок», «Оnline-День» і «Тема дня».

«Ці проекти існують на каналі вже кілька років. Свого часу ми шукали відкритішу форму спілкування з глядачем. У телевізійному вимірі цей формат не новий, але зручний для щоденного ефіру й економічно вигідний у виробництві», — звертає увагу Юлія Літинська.

Для всіх цих проектів канал використовує студію-трансформер, завдяки якій легко і швидко змінює інтер’єр.

Ранковий проект канал випустив в оновленому форматі на початку червня цього року. Оскільки аудиторія подібних програм стрімко змінюється ледь не щодвадцять хвилин залежно від свого ранкового ритму (сніданок, збирання на роботу, у школу тощо), «Твій ранок» будується з коротких тематичних блоків, музики та бліц-інтерв’ю.

«Все має відбуватись у прискореному режимі. Дуже популярні лайфхаки — поради, як спростити власне життя шляхом нехитрих маніпуляцій. Найближчим часом ми будемо відточувати якість проекту Твій ранок», — зазначає пані Літинська.

Ранок Харківської філії починається о 7:30 і триває до 9:00 (транслюється з перервою на новини). Доповнюють цей блок документальні й художні фільми, а також проекти власного виробництва.

«Оnline-День» стартує о 13:10 і триває впродовж двох годин до 15:00. У проекті обговорюють актуальні події, які відбуваються в Харкові. Проект не обмежується соціальною тематикою, його коло інтересів достатньо широке (волонтерські ініціативи, музиканти, наукові пікніки, фестивалі та ін.). За форматом: бесіда ведучої з кількома гостями (рідше з одним).

Вечірній проект «Тема дня» виходить в ефір о 19:40. Йому передують лінійки проектів власного виробництва, документальні фільми та новини. О 19:00 в ефірі випуск вечірніх новин, а о 19:25 — лінійка 15-хвилинних проектів (документальний фільм «Жива природа», програма «За кермом»). Формат «Теми дня» подібний до денного блоку. Ведучий та гість / гості обговорюють актуальну тему дня.

Також упродовж дня на каналі виходять лінійки проектів спільного виробництва: о 9:20, 11:45, 15:15, 17:35, 20:30 (останній слот — лише в цифровому форматі). Зокрема, це проекти «Фабрика ідей», «Життя ще простіше» та «Етикет». Незабаром, за словами директора філії, цей перелік зміниться. Адже двоє з трьох редакторів звільнилися й тепер працюють у Польщі та Латвії. Натомість у цих лінійках виходитимуть програми «Герої нашого часу», «Парк культури» і дитячий проект «Рюкзачок».

Аналогове мовлення канал завершує о 20:00, адже на його частоті мовить інший канал. Із 20:00 до 02:00 «ОТБ-Харків» мовить у цифрі та онлайн.

Новини

Редакція новин на каналі, як і більшість творчих підрозділів, працює як окремий продакшн. Новини каналу мають назву «Сьогодення».

Інформаційні випуски виходять шість разів на добу. З них оригінальні — о 8:00, 13:00, 16:00 та 19:00, а о 20:50 (цифрове мовлення) та о 3:30 — повтори випуску, що виходить о 19-й.

«Зрозуміло, що національне телебачення фізично не в змозі віддзеркалити повну картину того, що відбувається в усій країні. На локальному рівні у громадян є свої актуальні теми, про які вони хочуть знати, в тому числі й про новини з життя свого регіону. Наші новини з цим завданням справляються, — наголошує Юлія Літинська. — На сайті каналу викладаються не окремі сюжети, а цілі випуски. Звісно, ми втрачаємо кількість переглядів, адже, як відомо, в інтернеті глядач не дивиться повний випуск, втім, це дає нам змогу показати, що ми ніколи не дозволимо собі джинсу».

Новини каналу присвячені актуальним подіям Харкова, яких у місті чимало. Однак у випуску небагато сюжетів, побудованих на історіях людей, ексклюзивних тем і розслідувань.

Завершують інформаційні випуски спортивні новини. Крім того, на каналі є й спортивний тижневик.

***

Увага «ОТБ-Харків» до дослідження власної аудиторії — це саме те, що потрібно суспільному мовнику. Велике дослідження потреб своїх потенційних глядачів не має бути формальним опитуванням, яке засвідчить традиційні масові інтереси: всі скажуть, що не вистачає освітніх проектів, але насправді підуть дивитися «Квартал», «Х-фактор» чи інше розважальне шоу.

Для суспільного мовника важливо виявити саме реальні потреби своєї аудиторії. І знайти її. Адже працювати для всіх не може жоден канал. Аж надто той, що має амбіції стати українським ВВС, але наразі може похвалитися не надто великою аудиторією. Суспільний мовник має знайти свою нішу в кожному регіоні, дослідити її потреби й інтереси, а вже відтак поступово розширювати свою аудиторію.

Також дослідження допоможе зрозуміти, які програми з уже наявних користуються попитом, а які — ні. Телевізійні формати потрібно оновлювати, йти за новими трендами, змінами ритму і стилю життя. А на колишніх ОДТРК це не завжди відчувають. Таке ж дослідження сприятиме як створенню якісного продукту, так і формуванню сітки мовлення. Адже вдало обраний час виходу допомагає проекту потрапити саме у свою аудиторію. А уніфікована сітка мовлення не може однаково якісно працювати в кожному регіоні.

Фото з Facebook ОТБ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду