Єдиним акціонером НТСУ буде держава - Держкомтелерадіо
Працівники обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК) побоюються негайного звільнення внаслідок прийнятого урядом рішення про створення публічного акціонерного товариства (ПАТ) «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ), зазначили представники ОДТРК.
Після прийняття урядового рішення серед працівників ОДТРК почали поширюватися чутки, що їх, начебто, негайно звільнять, а акції новоствореної НСТУ перейдуть у приватні кишені.
«Люди взагалі не розуміють, що таке управління корпоративними правами держави. У нас масова юридична безграмотність на місцях в областях. Єдиним акціонером майбутнього суспільного мовника є держава. Що стосується негайного скорочення людей - так не відбудеться. Процедура займе щонайменше півроку, і термін її залежатиме від обраного шляху реорганізації. Ми захищаємо інтереси держави і хочемо розбудовувати суспільне телерадіомовлення таким, яке вони потрібне Україні та її громадянам», - зазначила представник Держкомтелерадіо Наталія Степанова.
Наталія Степанова пожалілась, що працівники ОДТРК не розуміють ситуацію
За її словами, на сьогоднішній день залишається відкритим питання, яким чином буде здійснюватися процедура переходу на ПАТ. Згідно проекту постанови КМУ «Про утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» існує варіант ліквідації. Відповідне рішення ще має бути прийняте урядом, і лише після цього можна визначити терміни та процедуру переходу до нової форми. Наразі відомо точно, що в цьому процесі будуть враховані всі права та обов'язки трудових колективів, а також майнових цінностей організацій, що ввійдуть до складу НСТУ. Звільнення працівників відбудеться згідно чинного законодавства.
Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія звернувся до директорів державних телерадіокомпаній із проханням пояснити своїм працівникам всі деталі переходу до НСТУ та тримати їх у курсі всіх перетворень - в тому числі того, що буде із ними, скільки людей має залишитися працювати у складі нової компанії.
Зураб Аласанія (в центрі) просить директорів ОДТРК роз'яснювати співробітникам ситуацію
«Кожен з вас володіє точною інформацією скільки людей у вас дійсно працюють. Лише вам вирішувати яка кількість працівників має залишитися, а хто буде звільнений. І прошу не приховувати правду від людей, не боятися розмовляти із ними. Адже ви всі точно знали, що реформа має відбутися. То чому ж зараз люди такі занепокоєні. Не бійтеся казати людям правду», - сказав пан Аласанія.
Нагадаємо, 7 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100% акцій якого належить державі. Також визначено, що статутний капітал ПАТ формується за рахунок майна Національної телекомпанії, Національної радіокомпанії, Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення», Державної телерадіокомпанії «Культура», обласних державних телерадіокомпаній, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», які ліквідуються.
«Суспільне мовлення»