Гендиректор Луганської ОДТРК: «Глядачі нашого регіону потребують програм із проукраїнською позицією»

Гендиректор Луганської ОДТРК: «Глядачі нашого регіону потребують програм із проукраїнською позицією»

12:19,
27 Вересня 2015
6360

Гендиректор Луганської ОДТРК: «Глядачі нашого регіону потребують програм із проукраїнською позицією»

12:19,
27 Вересня 2015
6360
Гендиректор Луганської ОДТРК: «Глядачі нашого регіону потребують програм із проукраїнською позицією»
Гендиректор Луганської ОДТРК: «Глядачі нашого регіону потребують програм із проукраїнською позицією»
Генеральний директор Луганської обласної ДТРК Андрій Шаповалов розповів сайту «Суспільне мовлення» про нинішній стан компанії, додаткове фінансування та сітку мовлення

Переміщена з Луганська до Северодонецька Луганська обласна державна телерадіокомпанія (ОДТРК) почала мовити у прямому ефірі 24 серпня, в День незалежності України. Всю технічну базу довелося залишити в захопленому терористами Луганську, тож на новому місці компанія працює з мінімальними потужностями.

Кабмін ще на початку року надав згоду на виділення 4,8 млн грн на відновлення телевізійного мовлення в Луганській і Донецькій областях. Але кошти досі не дійшли. 1 липня Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що Луганська обласна ОДТРК нарешті отримає виділені їй кошти на відновлення роботи та вибачився за те, що через бюрократичні перепони рішення про підтримку компанії затрималося «десь у бюрократичних коридорах виконавчої влади». 8 вересня Кабінет Міністрів України схвалив постанову, якою передбачено виділення коштів на придбання технологічного обладнання для Донецької та Луганської ОДТРК.

Втім, грошей компанія поки що не отримала.Наразі ОДТРК працює з мінімальним комплектом ефірного обладнання та кількома комплектами камер і штативів. «Техніки дуже мало й її розподіл — це постійний стрес. Бракує всього», — зізнається гендиректор. Сітка мовлення частково заповнюється програмами власного виробництва, частково — контентом інших ОДТРК, «Громадського телебачення Донбасу» й ТОВ «Бачу ТБ».

За словами Андрія Шаповалова, глядачі Донбасу потребують програм із чітко визначеною проукраїнською позицією. «З нами воює безжалісний ворог і намагатися в таких умовах зважено подавати інформацію за демократичними канонами мирного часу — злочин, якого нам не пробачать нащадки», — каже він.

– Андрію, на яку територію зараз мовить ОДТРК (скільки годин на добу, де ловить сигнал)?

– Майже вся підконтрольна Україні частина області має змогу бачити нас в ефірі. Ми маємо 9 аналогових та 4 цифрових передавачі. Найбільші проблеми в прифронтових районах: Щастя, Станиця-Луганська, Попасна. Середньодобове мовлення станом на 21.09.2015 року — 17,5 годин на добу.

– Яке обладнання на даний момент є в компанії? Чого бракує? Чи вдалося вивезти хоча б якусь апаратуру з окупованих територій?

– Сьогодні ми власним коштом частково придбали, частково взяли в оренду мінімальний комплект ефірного обладнання та кілька комплектів камер і штативів для зйомок на виїзді та в студії. Цього вистачає, щоб виробляти й видавати в ефір власний продукт, але техніки дуже мало й її розподіл — це постійний стрес. Бракує всього. Жодного обладнання з окупованої території бойовики вивезти не дозволили.

– Чи надали вам додаткові передавачі?

– Питання надання додаткових передавачів — компетенція концерну РРТ. Гроші на них уже виділено з резервного фонду, зараз триває процес придбання, потім налаштування. Сподіваюся, до Нового року впораються.

– Яку фінансову підтримку ви отримали від держави? Хто ще фінансово вас підтримує?

– На початку року Кабмін надав згоду на виділення 4,8 млн грн на відновлення телевізійного мовлення в Луганській і Донецькій областях. Наша частка в цих грошах — 2,105 млн грн. Але гроші досі до нас не дійшли. Досягнуто певних домовленостей із Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією, але процедура отримання державних грошей дуже складна й розтягнута в часі.

– Скільки людей працює на вашому телерадіоканалі? Скільки з них працювали в Луганську й переїхали на нове місце? Чи залучили ви нових працівників?

– На сьогодні в телерадіокомпанії працює 82 працівника. З Луганська переїхало близько 50 осіб. Так, заповнили вакантні посади новими працівниками.

– Скільки залишилися працювати на «ЛНР»?

– Таких даних немає, але десь людей 10–15 зараз там працюють.

– Чи виплатили вашим працівникам заробітну плату за 2014 рік за місяці вимушеного з не їхньої вини простою? За який період?

– Працівникам було виплачено компенсацію, згідно з чинним законодавством, за весь час вимушеного простою не з вини працівників.

– Розкажіть про сітку мовлення. Які програми транслюєте? Які з них власного виробництва, які програми надають інші мовники?

– На сьогодні в ефірі телеканалу ЛОТ транслюються такі передачі власного виробництва: «Події» (це огляд найважливіших подій; оперативна інформація про життя країни та регіонів; висвітлення діяльності Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради. Програма складається з блоку регіональних новин, огляду головних подій України, огляду найважливіших подій світу, блоку соціальних сюжетів, блоку новин з культурного життя регіону, кримінального блоку тощо), «Прямая линия» (це розмова в прямому ефірі з керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації або його заступниками з можливістю ставити питання телефоном), «Тема дня» (найактуальніші та резонансні теми. Коментарі, аналітика, особистий погляд, наслідки та перспективи на майбутнє. В студії — політики, політологи, депутати всіх рівнів рад, посадовці, зацікавлені особи та люди, яким не байдуже наше життя. «Тема дня» — в нашому сприйнятті. Прямий ефір або запис. Можливі інтерактив, зворотний зв’язок), «Актуальне інтерв'ю» (співрозмовник — відома людина, експерт у своїй справі. До уваги глядача — ексклюзивний коментар найважливіших подій регіону), «Кожне життя надія» (соціальний проект. Проект має на меті пропаганду сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківської опіки), «Здоров'я важливіше» (студійне ток-шоу. Просвітницька програма про здоровий спосіб життя), «Луганщина визволена» (спецпроект, покликаний створити повну та об’єктивну картину подій у зоні проведення АТО. Підвищити рівень національної свідомості та почуття), телевікторина «Рідна Україна» (студійне пізнавальне інтерактивне шоу, спрямоване на пропаганду й популяризацію української культури), «Дружня бесіда» (камерна обстановка, довірлива атмосфера, чашка кави, цікавий співрозмовник. І будь-які запитання: від спогадів дитинства і шляху до успіху — до планів у професійної діяльності та таємниць особистого життя).

Також показуємо програми інших ОДТРК (за програмою обміну). Вінницька ОДТРКдає нам програму просільське господарство «Удосвіта»; Волинська ОДТРК — пізнавальну програму «Уроки для батьків»; Черкаська ОДТРК — про соціально-економічний розвиток Черкащини «Діловий ритм»; Харківська ОДТРК — інформаційно-аналітичну програму, яка розповідає про нові технології, — «Фабрика ідей»; Рівненська ОДТРК — публіцистичну програму «Своє українське»; Чернігівська ОДТРК — науково-просвітницьку програму «Розмова без нотацій»; Одеська ОДТРК —  проенергозбереження та відновлювану  енергетику «Енергоманія».

– Скільки у вас годин власного мовлення?

– На добу телеканал ЛОТ транслює по буднях із 6:00 до 12:00 та з 16:00 до 0:00 (14 годин); у вихідні з 6:00 до 0:00 (18 годин). Щопонеділка з 6:00 до 16:00 профілактика. В ефірі транслюються передачі як власного виробництва, так і інших ОДТРК.

– Чи транслюються ще якісь телерадіокомпанії у вашому ефірі? Чи співпрацюєте з «Громадським телебаченням Донбасу»?

– Ми співпрацюємо з «Громадським телебаченням Донбасу» на підставі договору. Транслюється контент, придбаний у ТОВ «Бачу ТБ» на підставі договору, в який входять документальні та художні фільми, телевізійні передачі.

– Як ви думаєте, якого контенту потребують глядачі вашого регіону?

– Глядачі нашого регіону, на мій погляд, потребують програм із чітко визначеною проукраїнською позицією. Свідомість земляків сильно розхитана десятиріччям проросійської пропаганди. Щоби повернути їх до реальності, необхідно робити дуже прості, але дуже конкретні програми. В умовах гібридної війни сподіватися, що люди самі зроблять висновки, абсурдно. Під впливом ворожої пропаганди їхні висновки будуть ніяк не на нашу користь. З нами воює безжалісний ворог, і намагатися в таких умовах зважено подавати інформацію за демократичними канонами мирного часу — злочин, якого нам не пробачать нащадки.

– Який план розвитку компанії на найближчий час?

– У найближчий час для розвитку компанії плануємо випускати більше програм власного виробництва. Також ведемо переговори з центральними каналами про надання нам прав на трансляції кількох дуже цікавих авторських проектів, які тут треба показувати тричі на день. Також у планах оновлення та розширення технічної бази, удосконалення професійних якостей співробітників.

– Що ви думаєте про процес перетворення ОДТРК на суспільне мовлення? Чи є у вас із цим труднощі?

– Цей процес неодмінно мав відбутися. На мою думку, чим раніше — тим краще. Зараз триває організаційний етап, оформлення документів. Луганська ОДТРК в стадії ліквідації. Дуже сподіваюся, що в нашій подальшій роботі вже в статусі філіалу НСТУ будуть враховані особливості Луганської і Донецької областей.

Серія інтерв'ю з керівниками комунальних телерадіокомпаній створена за підтримки спільної програми Європейського союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду