Олег Наливайко: Плануємо провести інвентаризацію та оцінку ДТРК до 31 жовтня 2015 року

Олег Наливайко: Плануємо провести інвентаризацію та оцінку ДТРК до 31 жовтня 2015 року

14:21,
3 Вересня 2015
4675

Олег Наливайко: Плануємо провести інвентаризацію та оцінку ДТРК до 31 жовтня 2015 року

14:21,
3 Вересня 2015
4675
Олег Наливайко: Плануємо провести інвентаризацію та оцінку ДТРК до 31 жовтня 2015 року
Олег Наливайко: Плануємо провести інвентаризацію та оцінку ДТРК до 31 жовтня 2015 року
Голова Держкомтелерадіо – про припинення діяльності всіх ДТРК та «Укртелефільму» шляхом приєднання до НТКУ

25 серпня 2015 року голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко підписав накази про припинення діяльності всіх ОДТРК, Київської ДР ТРК, Новгород-Сіверської регіональної ДТРК «Сіверська», Криворізької регіональної ДТРК «Криворіжжя», НРКУ, каналу «Культура» та «Укртелефільму» шляхом приєднання до Національної телекомпанії України.

Відповідно до наказів буде створено комісію з реорганізації телерадіокомпаній та затверджено її персональний склад; визначено строк заявлення кредиторами своїх вимог – два місяці; встановлено, що заявлення кредиторами своїх вимог до телерадіокомпаній та їх розгляд здійснюватиметься у порядку, визначеному законодавством, з урахуванням перехідних та прикінцевих положень Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Припинення діяльності телерадіокомпаній має бути здійснено до 15 листопада 2015 року. Контроль за виконанням цих наказів голова Держкомтелерадіо залишив за собою.

Сайт «Суспільне мовлення» попросив Олега Наливайка прокоментувати ці накази і, роз’яснити, зокрема у якому статусі тепер існуватимуть регіональні ДТРК, на базі яких створюватиметься ПАТ НСТУ; чи буде забезпечено дотримання соціально-правових гарантій працівників тощо. Друкуємо відповідь голови Держкомтелерадіо повністю:

– 25 серпня підписано накази «Про реорганізацію державних телерадіокомпаній та УСТФ «Укртелефільм» та «Про заходи НТКУ щодо приєднання юридичних осіб та здійснення оцінки майна, на боці якого утворюватиметься ПАТ НСТУ». Це один з найважливіших і незворотних кроків зі створення суспільного телебачення і радіомовлення.

До 15 листопада всі структури, визначені законом, мають бути приєднані до НТКУ з подальшою її корпоратизацією і створенням публічного акціонерного товариства, сто відсотків акцій якого буде належати державі.

Розпочато разом з Фондом держмайна процес суцільної інвентаризації та оцінки. Ми плануємо це зробити станом на 31 жовтня 2015 року.

НТКУ розпочинає реєстрацію філій, які з часом приймуть на себе функції ліквідованих ОДТРК з можливістю вести господарську діяльність, але не окремі юридичні особи. Генеральні директори очолюють ліквідаційні комісії, ліквідація ОДТРК має завершитися до 15 листопада. І до цього часу мають уже бути зареєстровані нові філії, які в такому статусі працюватимуть до створення ПАТ НСТУ.

Співробітники отримали попередження про реорганізацію та зміни умов праці щодо скорочень, то на цьому етапі це рішення за керівниками компаній. Мають бути враховані плани Мінфіну стосовно бюджету 2016 року, в системі є понад 10% вакантних посад та потреби забезпечення мовлення до затвердження нової сітки мовлення та штатного розпису.

В наказах зазначається необхідність  забезпечити дотримання соціально-правових гарантій працівників у порядку та умовах, зазначених чинним законодавством.

Разом з керівництвом НТКУ, хочу при нагоді відзначити спільну з Держкомтелерадіо позицію з усіх питань, провели нараду з директорами ОДТРК. В цей непростий та напружений для нашої системи період реорганізації ми покладаємось на їх фах та досвід.

Серед проблемних питань, над якими спільно працюємо, це статус  та плани розвитку відновлених Донецької та Луганської ОДТРК, нещодавно в Краматорську щільно обговорювали це питання з главою Донецької ОДА Павлом Жебрівським.

Друга проблема – це мовлення для національних меншин. Вчора з цього питання провели консультації з главою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем. Наступного тижня в Ужгороді в рамках фестивалю «Мій рідний край» разом з працівниками редакцій, громадськістю, колегами зі Словаччини, Румунії, Угорщини сформулюємо остаточну позицію.

Третя, це пропозиції щодо виокремлення із системи НСТУ радіомовлення на закордон з подальшим його входженням до єдиної платформи іномовлення.

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду