Гендиректор Донецької ОДТРК вважає, що місцеві журналісти не розпалювали сепаратизм, але і не протистояли йому
Гендиректор Донецької ОДТРК вважає, що місцеві журналісти не розпалювали сепаратизм, але і не протистояли йому
Про це він сказав у Волинському прес-клубі на зустрічі з журналістами регіональних медіа, повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
Розмова у прес-клубі стосувалася питань захоплення сепаратистами приміщень телерадіокомпаній на Донбасі, відповідальності журналістів, дотримання професійних і етичних стандартів, суспільного телебачення та Міністерства інформаційної політики.
Пан Джолос зазначив, що зараз в Україні відбувається гібридна війна, яка містить дипломатичну, інформаційну, військову й економічну складову. Він вважає, що етичні стандарти журналістики в таких умовах дуже недосконалі і в багатьох випадках треба керуватися законами моралі.
На думку гендиректора Донецької ОДТРК, конфлікт на Донбасі - це штучно створена ситуація.
«Сепаратизму там ніколи не було. І не журналісти призвели до сепаратизму - це вже точно. Можливо - не дуже протистояли, але це питання вже до держави. Ми виконували державне замовлення і вели мовлення лише українською мовою. Але європейські цінності не дуже прийшли на схід України», - зазначив він.
На це вплинуло зокрема і те, що дуже малий відсоток мешканців Донбасу бував за кордоном. «І це прорахунок державної гуманітарної політики», - сказав пан Джолос.
Він заявив також, що підтримує ідею створення Міністерства інформаційної політики та висловив сподівання, що завдяки цьому органу в журналістів з'явиться чітка державницька позиція.
Олег Джолос схвально ставиться також до створення суспільного мовлення, але для цього, на його думку, потрібно багато попрацювати законодавчо. На його думку, краще було б, аби обласні ОДТРК мали не переходили в суспільне медіа з центром у Києві, а стали мовниками територіальних громад, «бо ті громади і сприяли розвитку телерадіокомпаній».
Нагадаємо, у грудні 2014 року Державний комітет телебачення і радіомовлення України затвердив нову редакцію статуту Донецької обласної державної телерадіокомпанії (ОДТРК) і визначив місцем знаходження телерадіокомпанії місто Краматорськ (Донецька область), що контролюється українською владою.
13 січня стало відомо, що влада має намір відновити роботи Донецької обласної державної телерадіокомпанії (ОДТРК) за тимчасовою схемою до 1 березня. Про це повідомив голова обладміністрації Олександр Кіхтенко на колегії Донецької обласної державної адміністрації (ОДА) в Краматорську. За його словами, до кінця січня буде відпрацьована «Програма розвитку державного та комунального телебачення і радіо в Донецькій області на період 2015-2017 роки».
Ця програма передбачає відновлення і будівництво нових передавальних веж для розміщення телевізійних і радіопередавачів. «До 1 березня повністю буде відновлено роботу Донецької ОДТРК за тимчасовою схемою», - пообіцяв губернатор.
Він зазначив, що до 15 березня буде відновлено обласне радіомовлення, яке забезпечить інформаційними програмами тимчасово окуповані території на Донбасі.
27 квітня, відбулося захоплення Донецької ОДТРК і Донецької філії Концерну РРТсепаратистами, які підтримують ідеї самопроголошеної Донецької народної республіки. Сепаратисти заявили, що мають намір відключити українські канали і включити російські. 28 квітня вони увімкнулителеканал «Россия 24» на частоті 27-го каналу, на якому за ліцензією має мовити Донецька ОДТРК.