«UA: Перший» покаже прем’єру власного фільму «Мій прапор»

Про це йдеться на сайті мовника. Автори стрічки розкажуть історії трьох мешканців Донбасу, які під час окупації регіону 2014 року залишилися вірними Україні й національному стягові.

За словами авторки фільму Євгенії Подобної, команда мала на меті показати справжніх мешканців Донбасу. «Коли бачиш неймовірну хвилю хейту до місцевих, коли кажуть, що Донецьк сам кликав окупантів і не протистояв їм — маємо показувати правду. Люди на Донбасі — не зрадники, і в той складний період багато хто не побоявся показати свою проукраїнську позицію, хоч це й загрожувало полоном та навіть смертю. Тому про цих людей потрібно розповідати», – вона.

Спеціально для зйомок фільму волонтерка Ангеліна Шостак пошила прапор України розміром 10х6 метрів, який знімальна група разом із волонтерами – переселенцями з окупованих територій – запустила на повітряних кульках у Донецьк.

«Ми запустили прапор з Авдіївки до Донецька. Бойовики стріляли по ньому: не знаю, чи збили, однак «преса» окупанта урочисто відзвітувала про «знищення ворожого прапора». У такий спосіб ми намагаємося показати Донецьку, що про них не забули. Рано чи пізно окупація закінчиться, і буде наша перемога. Сподіваюся, колись ще влаштуємо прем’єру фільму там, а Ангеліна пошиє прапори для донецьких установ», – сказала Євгенія Подобна.

Нагадаємо, 5 липня 2020 року до Дня Військово-морських сил України на «UA: Першому» відбулася прем’єра документальної програми «На східному фронті».

Фото: corp.suspilne.media

comments powered by Disqus