«UA: Перший» покаже фільм власного виробництва «Діти Великого голоду»

«UA: Перший» покаже фільм власного виробництва «Діти Великого голоду»

12:43,
16 Листопада 2020
3001

«UA: Перший» покаже фільм власного виробництва «Діти Великого голоду»

12:43,
16 Листопада 2020
3001
«UA: Перший» покаже фільм власного виробництва «Діти Великого голоду»
«UA: Перший» покаже фільм власного виробництва «Діти Великого голоду»
У документальному фільмі очевидці Голодомору 1932–33 років розкажуть про страшну трагедію, котру вони пережили дітьми.

28 листопада до Дня пам’яті жертв голодоморів суспільний канал «UA: Перший» покаже документальний фільм «Діти Великого голоду» про Голодомор 1932–33 років.

Зйомки фільму ще тривають, повідомляє пресслужба Суспільна.

Над фільмом працює режисерка-документалістка Суспільного Сніжани Потапчук. Вона зібрала історії людей, які ще дітьми вижили в страшний час. Вони розкажуть про жахи тих днів: де шукали їжу, чим узагалі харчувалися — і навіть продемонструють, як саме готували під час голоду.

«Ми поспілкувалися з людьми, яким було від п’яти до дев’яти років у часи голоду, а тепер їм уже під сто, а декому й більше. Говорити про ті події їм важко: як фізично, так і морально, однак їхні свідчення унікальні», —сказала Сніжана Потапчук.

За словами режисерки фільму «Діти Великого голоду», потрібно не просто розповідати про Голодомор, а й показувати, як намагалися вижити люди в ті часи.

«У фільмі вони готують їжу, яку вживали в 1932–33 роках. Важливо не просто інформативним способом висвітлювати Голодомор, а й використовувати прикладний метод. Потрібно показувати людям, як із трави, споришу, зерняток і качана кукурудзи без зерна намагалися робити муку, варили це все на вогні й що з того виходило», – розповіла Сніжана Потапчук.  

У процесі роботи над фільмом автори відшукали кадри з документальної хроніки, на яких агітатори 1932–33 років закликають людей кидати все й вступати до колгоспів, а закордонні дипломати, які працювали в Києві в той час, діляться своїми спогадами.

Голодомор 1932–33 років — геноцид українського народу, організований комуністичною владою. За різними підрахунками від штучно створеного голоду померли від 3,5 до 5 мільйонів людей. У селян відбирали хліб та заганяли до колгоспів. Так червона влада прирекла людей на страшну смерть.

Нагадаємо, 14 жовтня до Дня захисника України «UA: Перший» показав фільм «Життя післязавтра» авторки Євгенії Подобної та режисерки Сніжани Потапчук.

Фото: сайт corp.suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду