«UA: Культура» покаже фільми, присвячені українській кіноісторії

Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

О 10:10 – прем’єра на Суспільному фільму «З України до Голлівуду» — дослідження про внесок українців до кіноісторії майстерні славнозвісних фільмів та неабиякий вплив на розвиток американського мистецтва. Продюсер Петро Борисів, актор Ілля Волох, композитор Вірко Балей та багато інших поділяться своєю історією творення Голлівуду. Повтор дивіться о 19:55.

Об 11:25 – документальна стрічка «Райдуга над Каракумами» Валерія Балаяна, у якій відтворено спогади учасників подій Другої світової війни. Фільм розповідає про Київську кіностудію, що евакуюється до Ашгабада — міста, котре надало притулок радянським кінематографістам. Саме там, за тисячі кілометрів від лінії фронту, створюють один із найвідоміших воєнних фільмів в історії кіно — «Райдуга» (1944) режисера Марка Донського.

О 21:10 – документальна короткометражка «Олександр Довженко. Одеський світанок» 2014 року про історію становлення кінорежисера та його перші фільми в Одесі. У стрічці використано художній прийом реконструкції — автори спробували відтворити епізоди з життя режисера. Роль молодого Олександра Довженка виконав актор та музикант Сергій Бабкін.

Нагадаємо, у 2019 році «UA: Культура» на День українського кіно показала добірку кращих фільмів, зроблених в Україні за останні роки. 

Фото: афіша фільму «З України до Голлівуду»

comments powered by Disqus