Президент присвоїв Джамалі почесне звання «Народна артистка України»

Про це йдеться на сайті глави держави. Петро Порошенко наголосив, що її перемога нині має надзвичайне значення як для українського народу загалом, так і для кримських татар зокрема. Адже тепер про трагічну історію кримськотатарського народу 72-річної давнини та анексію Криму сьогодні, про події в Україні знають і говорять не лише дипломати, а й пересічні люди.

«Фактично на підтримку України піднявся весь світ і сьогодні приємно, що це не просто підтримка абстрактної України, а підтримка України і Криму, кримськотатарського народу. Твоя пісня, яка розказує про історію твоєї бабці, її маленьку донечку, історію твого народу, - це все так чіпляє за серце, що ти просто не можеш не підтримати, не проголосувати, не стати учасником великого процесу звільнення Криму», - сказав Президент зазначивши, що також, разом із дружиною і родиною, дивився трансляцію фіналу і вболівав за Джамалу.

На переконання глави держави, все це сприятиме швидшому поверненню українського суверенітету на півострів. «Можу сказати, що ти зробила величезний внесок у те, щоб зараз питання Криму було знову на перших шпальтах», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що доручив Міністерству закордонних справ порушити перед ЮНІСЕФ питання про присвоєння Сусанні Джамаладіновій почесного звання Посла доброї волі ЮНІСЕФ. «Я вважаю, що важко знайти більш достойну людину, ніж ти», - зазначив він.

Джамала зазначила, що для неї надзвичайно приємно отримати нагороду та визнання. «Я написала цю пісню мабуть тому, що просто не могла мовчати, бо дуже довго ця історія була покрита страшними образами в бік кримськотатарського народу, а тепер ще й українців. Мені хотілось сказати правду», - сказала співачка.

«Чому це спрацювало, чому так Європа відреагувала? Тому, що коли ти кажеш правду - правдивим голосом і через правдиву музику, це дійсно немає шансу бути незрозумілим. Музика має надзвичайний вплив на людство. Коли я їхала, я завжди казала - я дуже хочу перемоги для України, саме для народу. Тому, що ми заслуговуємо. В нас останнім часом було стільки страждань, що мені хотілось принести якусь радість українським людям», - наголосила Джамала і додала, що завжди робила те, у що вірила.

14 травня Джамала з піснею «1944» перемогла у фіналі «Євробачення-2016». У змішаному голосуванні професійного журі та телеглядачів Джамала набрала 534 бали. На другому місці – Австралія (511 балів). На третьому – Росія (491 бал). Таким чином, «Євробачення-2017» проходитиме в Україні.

Фото: www.president.gov.ua

comments powered by Disqus