Нацрада переоформила ліцензію «UA: Першого» та анулювала ліцензію «Ери»

В аналоговій ефірній ліцензії телеканалу «UA: Перший» на мовлення в мережі УТ-1 вказано, що він мовить з 00:00 до 01:09 та з 6:27 до 24:00 (з 01:09 до 6:27 мовлення відсутнє). Загальний обсяг мовлення протягом доби залишається 18 годин 42 хвилини.

Раніше «UA: Перший» мовив в аналоговому ефірі з 1:18 до 6:00 та з 9:00 до 23:00. У відрізках 23:00-1:18 та 6:00-9:00 раніше мовила ТРК «Ера». У квітні в «Ери» завершився строк дії ліцензії, але вона подала заяву на її продовження. Через це виникла колізія із законом про суспільне мовлення, згідно з якими загальнонаціональні суспільні телеканали не мають ділити своїх частот з іншими мовниками.

У результаті досягнутих домовленостей «Ера» вирішила відкликати свою заяву про продовження ліцензії. Тому Нацрада її не розглядатиме. Тобто стара ліцензія втрачає чинність. Натомість «Ера» вироблятиме ранкову програму для телеканалу «UA: Перший» як продакшн-студія.

Також «Ера» подала до Нацради заяву про анулювання своєї супутникової ліцензії. 20 липня Нацрада задовольнила цю заяву.

Усі рішення Нацради щодо ліцензій «UA: Першого» та «Ери» набудуть чинності з 1 серпня, коли розпочнеться дія договору між НСТУ і ТРК «Ера» щодо виробництва «Ерою» ранкової програми для телеканалу «UA: Перший».

Нагадаємо, 13 липня НСТУ і ТРК «Ера» оголосили, що з 1 серпня комерційна телерадіокомпанія «Ера» відмовляється від продовження ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1на користь телеканалу «UA:Перший», але вироблятиме ранкову програму на замовлення суспільного мовника. ТРК «Ера», яка з 2001 року мовила паралельно з телеканалом «UA:Перший» в одній ефірній мережі УТ-1 щоденно протягом понад 5 годин на добу, з 1 серпня залишає ефір.

Коментуючи угоду між НСТУ і ТРК «Ера», Нацрада повідомила, що на найближчому засіданні переоформить ліцензію НСТУ в частині перерозподілу відрізків мовлення «UA:Перший». При цьому загальний обсяг мовлення НСТУ залишиться без змін.

Нагадаємо, також між НСТУ і ТРК «Ера» виник конфлікт щодо припинення поширення сигналу «Ера» через супутниковий канал «UA:Першого».

comments powered by Disqus