На «UА:Першому» покажуть відреставровану версію «Тіней забутих предків»

фото - прес-служба "UA: Першого"

4 вересня 2015 року виповнюється півстоліття від дня прем’єри фільму «Тіні забутих предків».Національний центр Олександра Довженка відреставрував звук і зображення стрічки.Реставровану версію «UА:Перший» покаже 4 вересня о 19:20.

О 16:10 про зйомки «Тіней забутих предків» у спецвипуску «Театральних сезонів» розкаже акторка театру і кіно, виконавиця ролі Марічки у цьому фільмі Лариса Кадочникова.

Передуватиме показу випуск програми «Про головне», присвячений ювілею. З 18:50 глядачі побачать прямі включення з кінотеатру «Україна», де відбуватиметься ювілейний показ легендарної картини Сергія Параджанова.

ДТРК «Культура» у рамках відзначення 50-річчя прем’єри стрічки також підготував низку програм, присвячених фільму та його автору. Сам фільм вийде на каналі 4 вересня о 21.00. 

Канал НЛО TV відзначить двома показами 50-річчя фільму «Тіні забутих предків».  У неділю, 30 серпня, на каналі відбулася прем'єра фільму «Параджанов». Фільм «Тіні забутих предків», знятий Сергієм Параджановим, покажуть в ефірі телеканалу НЛО TV в п'ятницю, 4 вересня, о 22.45.

Обласні державні ТРК висвітлюватимуть урочистості, які пройдуть на регіональному рівні. Зокрема, 4 вересня заплановано одночасний показ відновленої версії стрічки у великих містах України просто неба і в місцевих кінотеатрах.

Серед запланованих Кабінетом Міністрів заходів із відзначення ювілейної дати - урочистості, які відбудуться в Національній кіностудії ім. О.Довженка до Дня українського кіно 11 вересня, тематична виставка в Національному художньому музеї України, яка запланована на кінець жовтня. Всі ці події знайдуть своє відображення в інформаційних випусках державних мовників.

Фільм «Тіні забутих предків» знятий за однойменною повістю Михайла Коцюбинського. Режисер Сергій Параджанов запросив працювати над стрічкою оператора з Ялтинської кіностудії Юрія Іллєнка. Головні ролі зіграли Іван Миколайчук і Лариса Кадочнікова. Художником фільму було запрошено графіка Георгія Якутовича, а композитором – Мирослава Скорика. 4 вересня 1965 року в кінотеатрі «Україна» відбувся перший показ фільму. Під час тієї презентації пройшла також акція протесту київської інтелігенції проти політичних арештів за участі Івана Дзюби, Василя Стуса, В’ячеслава Чорновола та інших. 

comments powered by Disqus