Контент Суспільного робиться для того, щоб забезпечити злагоду і розвиток суспільства – Євген Глібовицький

Про це під час круглого столу  «Контент Суспільного мовника: очікування і вимоги» заявив член Наглядової ради ПАТ НСТУ, співзасновник аналітичного центру Pro.mova Євген Глібовицький.

«Суспільне мовлення має полягати у тому, що ми можемо у зручний час бачити важливе. В інформаційному полі цікаве з’їдає важливе. Ми допускаємо дуже серйозну і небезпечну підміну, коли ставимо питання, чому суспільне мовлення, чи майбутнє суспільне мовлення, не грає за критеріями приватного мовлення», – зазначив він.

За словами пана Глібовицького, у суспільному мовленні головне не рейтинг, а якість. «Замість того, щоб оцінювати приватних мовників за критеріями суспільного мовлення, ми починаємо оцінювати суспільне мовлення за критеріями  приватних мовників. Це має бути прямо навпаки», – додав він.

 Обговорення очікування і вимог до контенту Суспільного мовлення

Євген Глібовицький вважає, що у Першого національного немає рейтингів і кількість глядачів невпинно падає, тому що аудиторія не помічає фантастичних історичних та дискусійних програм, які виходять на «UA:Першому». «Аудиторія за звичкою в першу чергу дивитися на форму. А форма жахлива. Ми розуміємо, що немає належних ресурсів. Оскільки форма не виглядає привабливою, то відповідно в той самий момент аудиторія не приймає масово суспільне мовлення за критеріями якості контенту», – зазначив експерт.

Про те, як за два з половиною роки змінився контент на Першому національному, розповіла заступник генерального директора НТКУ Дарія Юровська. «Ми для себе вирішили, що поки йде процес реформування, ми працюємо як суспільне за цінностями і критеріями, не дивлячись на те, що ми є державним», – сказала вона.

Дарія Юровська

За її словами, на сьогодні у телерадіокомпанії  є незалежна інформаційна політика, між редакціями та менеджментом стоїть «велика китайська стіна», у будь-яких програмах відсутня «джинса», взагалі немає платного контенту.

Керівник проекту «Громадське ТБ Донбасу» Олексій Мацука зазначив, що «джинса» все ж є на деяких філіях НТКУ. Щодо співпраці, то «Громадське ТБ Донбасу» віддає безкоштовно свій продукт на Донецьку та Луганську філії НТКУ. «Вони у нас беруть багато контенту. Тому що, по-перше, ми його безкоштовно віддаємо. По-друге, ми постійно працюємо над якістю цього контенту», – пояснив пан Мацука.

  Олексій Мацука

За його словами, у Донецькій області є негативні тенденції. «Обласна влада зобов’язує журналістів, які працюють на телеканалі, випускати рекламний ролик про губернатора області. Вони нічого з цим не можуть зробити», – зазначив він.

На думку Олексія Мацуки, Перший національний має виробляти контент, зважаючи на громадян Криму та Донбасу, інакше на окупованих територіях не буде довіри до України.

Захід організований ГО «Детектор медіа» за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи суспільного мовлення в Україні».

Фото Олексія Темченка

comments powered by Disqus