Датська член журі «Євробачення» стверджує, що її помилка не змінила результат

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, коментуючи скандал, який здійнявся після її першої заяви з цього приводу, повідомляє «Українська правда».

У той же час вона визнала, що її помилка жодним чином не вплинула на кінцевий результат.

«Я не повинна пояснювати, що не зрозуміла систему голосування. Очевидно, я засмучена. Я отримала підтвердження від Датського радіо, що моя помилка не вплинула на порядок пісень. Європейська мовленнєва спілка підтвердила, що результат був би той же самий, незалежно від моїх балів», – написала вона.

Хільда Хейк додала, що отримала багато погроз і звинувачень у приватних повідомленнях та подякувала тим, хто поставився з розумінням до її помилки.

Нагадаємо, що член датського журі Євробачення Хільда Хейк помилилася при голосуванні за представників України та Австралії, а саме неправильно розставила оцінки за виступи австралійської і української виконавиць, але результат конкурсу це не змінює. Вона неправильно зрозуміла, як судді повинні оцінювати виступи. За правилами, найвищою оцінкою є 1, а найнижчою 26. Хейк помилково поставила 26 виконавиці з Австралії, вважаючи, що дала їй найвищу  оцінку. Про це повідомляє датське видання BT.

Як відомо, раніше повідомлення Хейк активно поширили російські ЗМІ. Багато з них написали, що мова йде про позицію всього датського журі, а не лише однієї представниці. Дехто називав Хейк головою журі, хоча вона була лише рядовим членом.

У свою чергу українське Міністерство інформаційної політики поширило повідомлення, що всі заяви у ЗМІ з цього приводу є фейком і що жодної помилки не було. Це також не відповідає дійсності.

Нагадаємо, представниця України виконавиця кримськотатарського походження Джамала (Сусанна Джамаладінова) з піснею «1944» перемогла на 61-му Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення», фінал якого відбувся 14 травня в столиці Швеції Стокгольмі.

Загалом у конкурсі брали участь 42 країни. По 18 співаків змагалися в першому і другому півфіналах, з них по 10 пройшли до фіналу. Також, до фіналу автоматично потрапили представники 5 країн-засновників конкурсу: Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція; а також країна, яка приймала цього року конкурс – Швеція. Всього у фіналі виступили 26 конкурсантів.

Раніше повідомлялося, що на сервісі електронних петицій Avaaz зʼявилася онлайн-петиція з вимогою звільнити з роботи ведучу Маріан Джеймс (Marianne James), яка коментувала конкурс «Євробачення-2016» у прямому ефірі телеканалу «France 2».

comments powered by Disqus