10 травня – другий півфінал «Євробачення-2018» на «UA:Першому», «UA: Крим» і СТБ

10 травня – другий півфінал «Євробачення-2018» на «UA:Першому», «UA: Крим» і СТБ

12:16,
10 Травня 2018
3813

10 травня – другий півфінал «Євробачення-2018» на «UA:Першому», «UA: Крим» і СТБ

12:16,
10 Травня 2018
3813
10 травня – другий півфінал «Євробачення-2018» на «UA:Першому», «UA: Крим» і СТБ
10 травня – другий півфінал «Євробачення-2018» на «UA:Першому», «UA: Крим» і СТБ
Другий півфінал на Суспільному коментуватимуть ведучий Тімур Мірошниченко разом із представницею України на «Євробаченні-2010» в Осло співачкою Alyosha. На СТБ коментуватиме ведучий Сергій Притула.

У четвер 10 травня о 22.00 розпочнеться другий півфінал «Євробачення-2018». Його транслюватимуть у прямому ефірі загальнонаціональні телеканали суспільного мовника «UA:Перший» та «UA: Крим», а також уперше – комерційний телеканал СТБ.

На Суспільному трансляції «Євробачення» передуватиме о 21.30 програма «Про що співає Європа», яку наживо вестимуть Тімур Мірошниченко та Alyosha.

Порядок виступів у другому півфіналі оприлюднено на сайті eurovision.ua:

1.      Норвегія, Олександр Рибак з піснею That’s How You Write A Song.

Норвезький співак білоруського походження вже представляв країну в 2009 році, де здобув перемогу, отримавши рекордну кількість балів – 387. Цей рекорд перевершила Джамала (534 бали), а згодом і Сальвадор Собрал (758 балів). Навчатися грі на фортепіано та скрипці Олександр Рибак почав з 5 років. Його мати була піаністкою, а батько – скрипалем. У 6-річному віці виконавець разом з родиною переїхав з Мінська до Осло. І вже в Норвегії артист грав у мюзиклі Мртена Гаркета – вокаліста гурту  А-HA. З мюзиклом Олександр Рибак гастролював Європою, Америкою та Китаєм. Цього року Норвегія переможця обирала в два етапи. Під час першого чотирьох виконавців визначило міжнародне журі, до складу якого ввійшло 50 експертів. На другому етапі, так званий «Золотий фінал», переможця обирали виключно телеглядачі.

2.      Румунія, гурт The Humans з піснею Goodbye.

До складу гурт The Humans входить 5 учасників: Крістіна Карамарку (вокал), Александру Чісмару (гітара), Александру Матей (клавіші), Аді Тетраде (барабани), Коріна Матей (віолончель). Кожен з них має особистий музичний бекграунд. Крістіна Карамарку працює в Будапешті та Римі, намагаючись зробити кар’єру в сфері телекомунікацій. Александру Чісмару має численні нагороди за досягнення в музиці. Був учасником різноманітних гуртів, які грали поп-музику, фолк або блюз. Александру Майтей займався вивчення гри на піаніно, беручи індивідуальні уроки в джазового музиканта Маріуса Поппа. Аді Тетераде вперше заграв на барабанах у 3 роки. Згодом продовжив навчання в Будапешті під керівництвом відомого угорського професора Нестора Івана. Коріна Матей народилася в Болгарії, а в 7-річному віці долучилася до дитячого оперного хору в місті Варна. За 3 роки потому переїхала до Румунії, де навчалася грі на віолончелі.

3.      Сербія, Sanja Ilic & Balkanika (Сербія) з піснею Nova deca.

За результатами сербського національного відбору переможцями стали Саня Іліч та Балканіка (Sanja Ilić & Balkanika). Музикантів обрало експертне журі та телеглядачі. На сцені Євробачення в Лісабоні вони заспівають пісню Nova deca, яка в перекладі означає «Наші діти». Александр Саня Іліч – сербський композитор, музикант та лідер гурту Балканіка. В 1982 році створив пісню для жіночого тріо Aska, які того року представляли Югославію на Євробаченні, де посіли 14-те місце. А в 1998 році артист заснував гурт Балканіка, з якими і виступить на Євробаченні в Лісабоні. Для створення музики гурт використовує автентичні балканські інструменти, тому жанр їх творчості можна охарактеризувати як особливий звук із елементами світової поп-музики.

4.      Сан-Марино, Jessika featuring Jenifer Brening (Сан-Марино) з піснею Who We Are.

Джессіка – мальтійська співачка та акторка. В 2011 році брала участь у мальтійському національному відборі на Євробачення з авторською піснею – Down Down Down, а також у 2012 та 2013 роках. У 2014 році виконавиця створила пісню «Hypnotica» разом з Філіпом Велла та Джерардом Джеймсом Боргом, яка дуже швидко стала однією з найпопулярніших її пісень. У тому ж році Джессіка знову повернулася на сцену нацвідбору з композицією Fandango. Дженіфер Бренінг народилася в Берліні, а співати почала ще до того, як навчилася розмовляти. Відома світові стала після того, як виклала декілька кавер-версій відомих пісень на своєму YouTube-каналі. Співачка сформувала унікальну манеру співу, надихаючись творчістю Ріанни, Бейонсе та Крістіни Агілери. У 2015 році Дженіфер презентувала перший сингл ASAP. За рік потому відбувся реліз її дебютного альбому Recovery.

5.      Данія, Rasmussen (Данія) з піснею Higher Ground.

Расмуссен був обраний представляти країну на Євробаченні в Лісабоні за результатами проведення данського національного відбору «Dansk Melodi Grand Prix». Повне ім’я виконавця – Йонас Флодагер Расмуссен. Має дружину та двох дітей. Відомий також як актор мюзиклів, серед яких «Вестсайдська історія», «Оренда» та «Знедолені». Співак є фронтменом гурту Hair Metal Heröes. Колектив створює кавер-версії пісень Елтона Джона, гурту ABBA та інших. Расмуссен викладає виконавче мистецтво в рідному місті Віборзі, Данія.

6.      Росія, Julia Samoylova (Росія) з піснею I won’t break.

Юлія Самойлова – співачка та сонграйтер. З дитинства пересувається на візку. Стала фіналісткою «Х-Фактору» в Росії. Виконавиця співала на церемонії відкриття Зимових Паралімпійських ігор у 2014 році в Сочі. Також отримала нагороду «Золота зірка Алли», що була впроваджена на честь Алли Пугачової, яка представляла Росію на «Євробаченні» в 1997 році.

7.      Молдова, DoReDos (Молдова) з піснею My Lucky Day.

DoReDos – тріо з Молдови, які виконують фолк-музику. Гурт було засновано в 2011 році, тоді він мав назву Art Band. До складу входить троє – Марина Джундіет, Євгеній Андріанов, Сергій Мица. У 2015 та 2016 роках DoReDos брали участь у молдовських нацвідборах на Євробачення, але вибороти перемогу їм вдалося лише цього року. В 2017 році стали переможцями «Нової хвилі», завдяки чому кожен учасник гурту отримав звання заслуженого артиста Молдови. Марина Джундіет народилася у творчій сім’ї. Її батько – гітарист, а мама танцювала в фолк-колективі. З 2002 року співачка професійно почала займатися співом. Марина – прихильниця здорового образу життя, любить тварин, природу та ділитися позитивними вібраціями з людьми. Євгеній Андріанов почав співати в 10 років. У 2013 році посів друге місце на міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар» у Вітебську, Білорусь. Виконавець любить автомобілі, а також тихі затишні місця, де можна бути наодинці з думками. Сергій Мица. Вчитель музики відзначив талант виконавця ще тоді, коли він навчався в 3 класі. Співак любить проводити час за переглядом глибоко філософських кінострічок.

8.      Нідерланди, Waylon (Нідерланди) з піснею Outlaw In ’Em.

Справжнє ім’я 37-річного співака – Віллем Бейкерк. Свій творчий псевдонім він обрав на честь улюбленого музиканта Вейлона Дженнінгса. В 2014 році в Данії виконавець уже представляв країну на Євробаченні, але в складі гурту The Common Linnets. Того ж року Вейлон пішов з гурту заради сольної кар’єри. Визначити конкурсну пісню, з 5 представлених Вейлоном, мала відбіркова комісія. Сам виконавець зазначив, що всі композиції були написані в столиці кантрі-музики Нешвіллі. Але під час виступу на телешоу De Wereld Draait Door, співак заявив, що разом зі своєю командою хоче представити країну в Лісабоні з піснею Outlaw In ’Em.

9.      Австралія, Jessica Mauboy (Австралія) з піснею We Got Love.

Джесіка Маубой – австралійська співачка, більшість пісень якої створені в стилі R&B, хіп-хоп, та поп-музики. В 2014 році на «Євробаченні» в Копенгагені Джессіка Маубой заспівала на сцені, як запрошений виконавець. Її виступ мав успіх серед аудиторії, а тому Австралія отримала запрошення взяти участь у європейському пісенному конкурсі. З її виступом у Лісабоні Австралія відзначатиме 4 річницю участі в Євробаченні. Успіх до Джессіки прийшов у 2006 році. Тоді вона посіла 2 місце у вокальному проекті Australian Idol. Після цього розпочала співпрацю з компанією звукозапису Sony Music Australia. У тому ж році Джессіка стала учасницею гурту Young Divas. У 2007 році відбувся реліз дебютного альбому виконавиці Been Waiting, який набув у Австралії статусу платинового. Також виконавиця зіграла головну роль у фільмі «Прекрасний новий день» та в кіномюзиклі «Сапфіри».

10.  Грузія, Ethno-Jazz Band Iriao (Грузія) з піснею For You.

Джазово-етнічний гурт Iriao заснований у 2013 році. Саме завдяки колективу світ вперше почув магічне поєднання народної грузинської музики з елементами джазу. До складу входить 7 учасників: Давид Малазонія (композитор, аранжувальник, засновник гурту), Давид Кавтарадзе (народні інструменти), Бирдзина Мургулія (вокал), Леван Абшилава (ударні), Шалва Гелехва (бас-гітара), Георгій Абашидзе (вокал), Михаїл Джавахішвілі (вокал). Широко відомі світові Iriao стали після виступу в 2014 році на джазовому фестивалі в Борнео, Малайзія. Окрім цього виступали на джазових фестивалях у Індонезії, Україні, Австрії, Польщі та інших країнах. Давид Малазонія зараз проживає в Німеччині. Там він створює музику для телебачення, театру та інших різноманітних проектів.

11.  Польща, Gromee feat. Lukas Meijer (Польща) з піснею Light Me Up.

Ім’я Gromee – Анджей Громала, польський діджей, саундпродюсер та сонграйтер. Музикант співпрацює з виконавцями з усього світу, створює пісні, які очолюють хіт-паради на радіо. Деякі з його композицій двічі ставали платиновими. В березні 2018 року Gromee презентував дебютний альбом під назвою Chapter One. Також брав участь у багатьох музичних фестивалях, поділяв сцену з багатьма відомими музикантами, серед яких: Девід Гетта, Енріке Іглесіас, Мерая Кері та інші. Лукас Мейєр – шведський рок-музикант, гітарист, співак та композитор. За період музичної кар’єри значну частину часу приділив своєму гурту No Sleep For Lucy. Разом із колективом Лукас співпрацював із Thirty Seconds to Mars, Three Days Grace та багатьма іншими. Одного разу виконавець майже підписав контракт з хокейною командою, але в результаті надав перевагу музичній діяльності. Під час написання конкурсної пісні Light Me Up Анджей та Лукас не мали жодних конфліктів. Вони лише доповнювали ідеї одне одного.

12.  Мальта, Christabelle (Мальта) з піснею Taboo.

Виступати перед аудиторією Крістабель почала в 3 роки. Згодом взяла участь у мальтійському нацвідборі на Дитяче Євробачення, а також у F.I.D.O.F у Луїзіані, США. Протягом останніх 7 років співачка працює з американськими та британськими продюсерами. Отримала 8 разів найвизначнішу мальтійську нагороду Bay Music Awards. Крістабель була учасницею нацвідбору Мальти тричі (2014, 2015, 2016 роки), й завжди входила в топ-10 виконавців. Співачка займається благодійною діяльністю, і була призначена резидентом Фонду Президента Мальти. Тут вона допомагає людям із психічними захворюваннями адаптуватися до житті в суспільстві та приймає заходи щодо покращення їх ментального здоров’я.

13.  Угорщина, AWS (Угорщина) з піснею Viszlat Nyar.

AWS – угорський гурт, який виконує музику в жанрі металкор та пост-хардкор. Колектив було засновано в 2006 році в Будапешті. До його складу входять Ерс Шіклоші, Бенце Брукер, Даніель Кекеньєш, Арон Вереш та Шома Шіслер. За час музичної діяльності AWS записали 3 альбоми, 3 сингли та зняли 7 відеоробіт. Колектив часто гастролює Європою, а також виступали в рамках музичного фестивалю Сіґет. Завдяки наполегливій роботі вони стали найпопулярнішим гуртом Угорщини. За словами учасників бенду, їх музика – це можливість пережити широкий спектр емоцій (від гніву до катарсису) за відносно короткий проміжок часу. А тексти пісень написані виключно угорською мовою, адже музиканти вважають, що так вони можуть висловитися найбільш точно.

14.  Латвія, Laura Rizzotto (Латвія) з піснею Funny Girl.

Лаура Різзотто – 23-річна співачка, піаністка та сонграйтер, яка народилася в Бразилії. В 11 років вона написала першу пісню і з того часу має понад 100 авторських композицій. У 15 років дебютувала на сцені в Ріо-де-Жанейро. Перший альбом Made in Rio співачка презентувала в 2011 році. Після цього вступила до Музичного коледжу Берклі та переїхала до США. Там вона брала участь у багатьох музичних фестивалях та записала другий студійний альбом Reason To Stay у 2014 році в Лос-Анджелесі. Конкурсна пісня Лаури до «Євробачення» в Лісабоні ввійде до EP Amber, реліз якого відбудеться незабаром.

15.  Швеція, Benjamin Ingrosso (Швеція) з піснею Dance You Off.

Бенджамін Інгроссо – 20-річний шведський співак та сонграйтер, який здобув популярність у 2015 році. В дитинстві він грав провідні ролі в декількох мюзиклах. У 2014 році став переможцем телешоу Let`s Dance. А в шведському нацвідборі Melodifestivalen брав участь двічі, в 2017 та 2018 року. І саме цього року молодий виконавець виборов можливість представляти країну на «Євробаченні». На створення музики Бенджаміна надихають Стіві Вандер, Майкл Джексон і гурт Hall&Oates. Завдяки цьому в артиста сформувався фірмовий стиль виконання, для якого характерне поєднання рис традиційних мелодії з елементами сучасного звучання. У Швеції Бенджамін Інгроссо став одним із найпопулярніших поп-виконавців. Він має 3 золотих та 1 платиновий сингли, а на сервісі Spotify понад 25 мільйонів прослуховувань. Зараз співак працює над альбомом, до створення якого долучились провідні світові продюсери.

16.  Чорногорія, Vanja Radovanovic (Чорногорія) з піснею Inje.

Музична кар’єра Вані Радовановича розпочалась у 2004 році, а перший його виступ відбувся на фестивалі в місті Будва. Там він виконав пісню «Dripac» та отримав нагороду за кращий дебют фестивалю. У 2007 році виконавець представив новий сингл «Pričaj dodirom». Відеокліп на цю пісня було знято за участі Інституту освіти та реабілітації людей з порушенням слуху. За рік потому відбувся реліз першого альбому під назвою «Talk with Touch», який став найуспішнішим лонгплеєм у Чорногорії. Після цього артист відіграв багато концертів. А в 2012 році в місті Загреб виконавець презентував альбом, який було створено за підтримки хорватського лейблу «GORATONA». Другий студійний альбом «Svi životi moji» музикант презентував минулого року.

17.  Словенія, Lea Sirk (Словенія) з піснею Hvala, ne!

Леа Сірк почала вивчати музику в 6 років. У період з 2001 до 2007 року брала участь у багатьох пісенних конкурсах, де завжди була серед кращих виконавців. Має двох дочок. Спів для Леі завжди був найбільшою пристрастю. А тому під час навчалася в Женевській консерваторії, грала в різноманітних оркестрах, де остаточно визначилась, що музикою займатиметься професійно і надалі. На сцені словенського нацвідбору виступала в 2009 та 2010 роках. А на Євробаченні співала як бек-вокалістка в 2014 році в Копенгагені та в 2016 році в Стокгольмі. Тексти й аранжування для своїх пісень виконавиця пише сама. Але іноді створює композиції разом із провідними музикантами Словенії.

18.  Україна, Melovin (Україна) з піснею Under The Ladder.

Melovin (Констянтин Бочаров) – співак, композитор і сонграйтер. Під час навчання в школі часто організовував вистави й концерти, в яких сам брав участь. Певний період навчався в музичній школі, але покинув заради уроків театрального мистецтва. У 2015 році став учасником вокального телешоу «Х-Фактор», у якому здобув перемогу та набув популярності. До цього Melovin тричі намагався потрапити на проект, але до телевізійних кастингів не доходив. Після перемоги вирушив у великий тур Україною разом із іншими учасниками шоу. Проект під назвою Melovin з’явився в 2012 році в Одесі. Назва походить від поєднання слів «Геловін» та прізвища британського дизайнера Александра МакКвіна. У 2017 році виконавець взяв участь у нацвідборі на Євробачення з піснею «Wonder». Тоді він потрапив до фіналу, де опинився на третьому місці, незважаючи на те, що отримав максимальний бал від глядачів.

8 травня після першого півфіналу визначилися перші фіналісти «Євробачення-2018».

Нагадаємо, 29 січня 2017 року в Лісабоні відбулося жеребкування країн-учасниць міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2018». У першому півфіналі, 8 травня, через непарну кількість країн-учасниць організатори «Євробачення-2018» вирішили, що глядачі побачать 19 конкурсантів. У другому півфіналі, 10 травня, виступлять 18 країн-учасниць.

Фінал «Євробачення-2018», який пройде 12 травня, коментуватимуть  Тімур Мірошниченко та переможниця «Євробачення-2016» у Стокгольмі – співачка Джамала.

Нагадаємо, з 3-го по 16 травня з 10:00 до 20:00 у київському телецентрі «Олівець» ( головному офісі ПАТ «НСТУ») на Мельникова, 42 працює фан-зона Євробачення-2018. Вхід вільний.

Фото https://eurovision.ua/2018/news/126

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду