Звільнену з каналу «Лтава» журналістку поновлять на посаді та виплатять гроші за час вимушеного прогулу (ДОПОВНЕНО)

Цю інформацію сайту «Детектор медіа» підтвердили юристи Національної суспільної телерадіокомпанії України.

«Ми завжди виконуємо рішення суду. До нас тільки прийшла постанова апеляційної інстанції, рішення буде виконано і щодо поновлення, і щодо виплат»,  – сказали юристи Суспільного.

Олена Вахницька (Колачинська) після скорочення оскаржила своє звільнення в Октябрському районному суді Полтави. 17 квітня 2019 року суд відмовив журналістці у поновленні на посаді, стягненні середнього заробітку за вимушений прогул та відшкодуванні морального збитку. 

Вона подала апеляцію і 23 вересня 2019 року Полтавський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції.

Суд постановив:

  • визнати незаконним та скасувати наказ від 30 березня 2018 року про звільнення Олени Вахницької з займаної посади,
  • поновити її з 30 березня 2018 року на посаді старшого редактора редакції суспільно-політичних програм ТВО програм обласного радіо Філії Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Полтавська регіональна дирекція «Лтава»
  • стягнути з НСТУ на користь журналістки середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30 березня 2018 року до дня ухвалення даного рішення у сумі 125880 грн. 84 коп,
  • стягнути з НСТУ 10 000 грн на користь журналістки як відшкодування моральної шкоди.

«Рішення суду в частині поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за один місяць підлягає до негайного виконання», – йдеться на сайті  Єдиного державного реєстру судових рішень.

Станом на 24 жовтня з журналісткою ніхто не комунікував щодо рішення суду, хоча вона зверталася до менеджера Полтавської філії Суспільного. 

«Зі мною ніхто не говорив. Місяць тому, одразу після Рішення апеляційного суду, ми, разом з адвокатом, під підпис віддали це Рішення менеджеру Полтавської філії Ігорю Сазонову. Він відмовився виконати вимогу суду. Послався на заборону з Києва. Потім сказав, що він взагалі до цього не причетний. До цього часу мені ніхто не телефонував, жодних посад не пропонував», – сказала «Детектору медіа» Олена Вахницька.  

Нагадаємо, у січні 2019 року суспільний регіональний канал «Лтава» змінив назву на «UA: Полтава». 

До квітня 2018 року штат НСТУ оптимізували на понад 3 тис. посад, із 7318,25 до 4087.  У кожній філії НСТУ основа становить  90-100 посад. 

Менеджери Полтавської, Вінницької, Рівненської та Миколаївської філій Національної суспільної телерадіокомпанії України розповіли про те, як знаходять спільну мову з працівниками, яких скорочують. 

Протягом 2018 року в провадженні юридичного департаменту НСТУ перебувала 81 судова справа, з яких: 34 судові справи – це трудові спори, ініційовані звільненими працівниками до НСТУ після скорочення чисельності штату у зв’язку з реорганізацією НСТУ.

Відомо, що станом на 20 листопада 2018 року до НСТУ подано 33 позови  працівників у зв’язку зі скороченням (1,69% від загальної кількості працівників, які були звільнені). Тоді НСТУ виграла у скорочених працівників 9 судів у першій інстанції та програла шість.

Фото: Фейсбук-сторінка Олени Вахницької

comments powered by Disqus