Журналістам «UA:Рівне» погрожували розбити камеру

10 червня 2019 року на вулиці Калнишевського в Рівному журналістам суспільного телеканалу «UA:Рівне» погрожували розбити камеру та порізати колеса в машині. Про це повідомляється на сторінці телекомпанії у Facebook.

У поліції оприлюднили інформацію про те, що невідомий, використовуючи пляшку із займистою речовиною, пройшов на територію приватного обійстя та вчинив підпал. Знімальна група прибула на місце перевірити інформацію про нічний підпал будинку підприємця.

Як повідомляє канал, знімальна група не заходила на приватну територію. «Коли журналістка та оператор були на вулиці, до них підійшли на даний момент невідомі та почали погрожувати розбити камеру та порізати колеса в автомобілі. При цьому один із чоловіків штовхав оператора», – йдеться в повідомленні.

Як розповіла представниці ІМІ журналістка телеканалу «UA:Рівне» Аліна Примак, яка й була на місці події, вона з оператором приїхала на автівці, яку вони залишили неподалік двору підприємця. Підійшовши до його місця проживання, у двір не заходили. Почали знімати паркан ззовні. Після цього планували зателефонувати через домофон, щоб поспілкуватися з постраждалим.

У цей час із двору вийшло двоє чоловіків і сказали, що вони тут працюють. Журналістка попросила покликати власника. «Чоловік вийшов з воріт, я привіталась, представилась (сказавши, що журналістка) і запитала, хто власник, – розповіла Аліна Примак. – Хтось гукнув, що підпалу не було. Я запитала, чи не пов’язують вони це з роботою. Почали виходити людей п’ять-шість. Наступні події зафіксовані на відео. Чоловіки почали погрожувати порізати колеса в машині, яка стояла поруч двору, очевидно вирішивши, що саме цією автівкою приїхали журналісти, хоч це було не так. Також погрожували розбити камеру. При цьому один із чоловіків штовхав оператора».

Після цього журналісти поїхали з місця події.

Суспільне звернулось із заявою до поліції щодо перешкоджання законній журналістській діяльності.

Юрист ІМІ Алі Сафаров вбачає в цьому випадку ознаки правопорушень, передбачених статтями 171 («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів») та 347-1 («Умисне знищення або пошкодження майна журналіста») Кримінального кодексу України.

«На відео добре чутно погрози про знищення камери і пошкодження автомобіля саме у зв’язку з проведенням журналістами збору інформації, тобто здійснення ними журналістської діяльності. Інцидент відбувається на вулиці, тобто в громадському місці, а не на приватній території. Таким чином, у даному випадку є ознаки правопорушень, передбачених статтями 171, 347-1 Кримінального кодексу України», – сказав юрист.

comments powered by Disqus