Ведуча «UA:Запоріжжя» Катерина Базаркіна пояснила, чому звільнилася з каналу

Телеведуча каналу «UA:Запоріжжя» Запорізької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Катерина Базаркіна звільнилася з роботи і звинуватила теперішнє керівництво у створенні «концтабору», обурившись низькою заробітною платою як для «універсального солдата». У прес-службі НСТУ пояснили, що до якості роботи Катерини Базаркіної були суттєві зауваження.

Критику ходу реформи Суспільного Катерина Базаркіна опублікувала у відеоблозі у себе на сторінці у Фейсбуку.

«Багато людей питають мене, чому я пішла із Суспільного? Сім років я віддала телеканалу “Запоріжжя”, останні три я вірила у реформу. Разом з нашим колективом ми пережили багато моментів: болючих, печальних, складних, одне з яких було масове скорочення колективу. Із грудня 2017 року ми почали жити за новими правилами, але ніхто з нас ще не здогадувався, що це була гра в одні ворота. Ми погодилися з тим, що створювати Суспільне мають справжні фанати. Ми згодні працювати за стандартами, адже завжди працювали за стандартами журналістики, але жоден фанатик не зможе якісно виконати свою роботу, не маючи належної, навіть елементарної, матеріально-технічної складової. Ми почали працювати за новими правилами, але в старих умовах: а саме доісторична комп’ютерна техніка, відсутність кондиціонерів, якщо, не кажучи за кабінет, то навіть у студіях, убоге світло і навіть інколи відсутність гальм у машинах. Журналіст відтепер має поєднувати у собі функції оператора, монтажера і SMM-менеджера, тобто, те, що ти відзняв, сам змонтував, ще й вигадав, ти повинен викласти на всі інтернет-платформи. Ми були згодні бути універсальними солдатами, якими поступово стаємо. Може кожен з нас і прагне до цього. Але за 8 300, а по факту 6 600 гривень – зарплатня озвучена на всю Україну, нам щоденно колють очі», – сказала вона у своєму відеоблозі. 

За її словами, «перетворюватися на універсального солдата немає жодної мотивації, адже немає премій, немає інтенсивності, немає нічого».

Катерина Базаркіна стверджує, що закожен успіх чи професійний стрибок, вона не чула жодного доброго слова, бо позиція керівництва – це суцільний тролінг. «Гасло“цінності важливіші за фах” по факту перетворилося на авторитарну систему правління, де створюється своя власна армія зомбі та покірних рабів. А ті, хто має власну думку, власну позицію, гідність та незгоден бути маріонеткою, стають незручними, невигідними та навіть небезпечними для нашого керівництва», – зазначила вона, додавши, що завжди любила і любить колектив, в якому раніше панувала атмосфера щастя і любові.

 «Ніколи не  думала, що скажу це, але зараз у мене одне бажання – це бігти звідси, адже залишатися у цьому концтаборі я вже більше не можу», – зазначила екс-ведуча. 

Наприкінці своєї публічної заяви Катерина Базаркіна запросила європейських колег на власні очі пересвідчитися у відмінності сподівань та справжніх реалій Суспільного.

На прохання сайту «Суспільне. Детектор медіа» у прес-службі НСТУ прокоментували публічну заяву ведучої програми «Тема дня» на телеканалі «UA:Запоріжжя». Зокрема, у компанії пояснили, що Катерина Базаркіна працювала редакторкою суспільно-політичного мовлення Запорізької філії, а з січня 2018 року була однією з ведучих базової регіональної програми «Тема дня».

«У нас були суттєві зауваження до якості роботи Катерини Базаркіної, зокрема найчастіше в її програмах були порушені такі стандарти, як точність, достовірність, відокремлення фактів від думок і повнота, але ми намагались їх виправити шляхом навчання та надання рекомендацій. Катерина Базаркіна також систематично отримувала від керівництва зауваження щодо порушення стандартів у своїх матеріалах та якості роботи. Згодом висловила бажання звільнитись з посади за власним бажанням. Продюсер філії не заперечувала і з 13 серпня пані Базаркіна звільнена за угодою сторін. Ми з повагою ставимось до вибору наших працівників і бажаємо їм подальшого професійного зростання», – сказали у прес-службі НСТУ.

У НСТУ запропонували ознайомитись з деякими роботами пані Базаркіної.

comments powered by Disqus