У Львові правлінню НСТУ запропонували повернути політичну рекламу

У Львові правлінню НСТУ запропонували повернути політичну рекламу

13:11,
1 Лютого 2018
3550

У Львові правлінню НСТУ запропонували повернути політичну рекламу

13:11,
1 Лютого 2018
3550
У Львові правлінню НСТУ запропонували повернути політичну рекламу
У Львові правлінню НСТУ запропонували повернути політичну рекламу
Громадський діяч, колишній власник і головний редактор газети «Суботня пошта» (тепер «Львівська пошта»), голова Громадської ради при ГУ МВС у Львівської області Рустам Курбанов заявив, що не розуміє, як у наглядову раду Національної суспільної телерадіокомпанії входять представники від політичних фракцій, а правління НСТУ відмовилися від політичної реклами у поза виборчий період.

Про це Рустам Курбанов заявив під час публічного діалогу представників громадськості та керівництва НСТУ, який відбувся 31 січня у приміщенні Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

«Ця конструкція не буде працювати, коли є лише одне джерело фінансування. Нещодавно правління (НСТУ – Ред.) оголосило про те, що не збирається залучати політичної реклами. Для мене це парадоксально. У наглядову раду НСТУ входять представники по квотах від парламентських фракцій. Не знаю, на яких засадах, очевидно неоплачуваних. Нещодавно Портников вийшов, буде хтось призначений. А з іншого боку політичної реклами не буде. Ми прекрасно розуміємо, що ваш цикл тривалістю чотири роки передбачає і циклічність політичну. Ми працюємо в правовому полі, яке морально і матеріально застаріле. Вам не вдасться зробити новелу одним законом з простої причини. Ваше джерело фінансування, на яке ви претендуєте і, яке вас недофінансовує навіть в купі зі спонсорами, завжди буде вразливим. У парламенті ті гроші, які  дають на Суспільне, виділяться тими, хто володіє своїми власними ЗМІ», – сказав Рустам Курбанов.

У Положенні про наглядову раду НСТУ йдеться, що члени наглядової ради зобов’язані діяти виключно в інтересах товариства; діяти добросовісно, розумно, не перевищувати і не зловживати своїми повноваженнями, додержуватися вимог доброчесності, зокрема уникати та усувати конфлікти інтересів у своїй діяльності, інформувати наглядову раду про можливі конфлікти інтересів; не втручатися в господарську або редакційну діяльність ПАТ «НСТУ».

Всі члени наглядової ради працюють на громадський засадах.

У Статуті НСТУ зазначено, що «нагляд за діяльністю Телерадіокомпанії здійснює наглядова рада, що діє в межах повноважень, визначених Законом та цим Статутом».  

Пан Курбанов підкреслив, що «саботаж уже почався. Відмова від додаткових джерел фінансування потягне наслідки».

За його прогнозами, якщо правління і надалі буде діяти у тому ж напрямку (тобто без політичної реклами і оптимізувати колективи у всій структурі, а згодом відмовлятися від аналогового мовлення і проводового радіомовлення), то через кілька років ПАТ «НСТУ» буде виставлене на продаж. «Не можна опиратися на обмежене фінансування», – додав він.

Також Рустам Курбанов зазначив, що скорочення проходить з порушеннями, оскільки на його думку, працівники мають мати більше часу для пошуку роботи, ніж два місяці.

«Звільнення зараз і ви вилітаєте через два роки, я вам гарантую це», – сказав громадський діяч.

Він вважає, що не оцінено належним чином деякі активи компанії, зокрема її інтелектуальну власність.

Екс-працівниця ТРК «Львів», колишній старший режисер колишньої дирекції політичних програм  Світлана Хитрова погодилася з Рустамом Курбановим щодо запрошення на програми представників влади. Вона розповіла, що її мама дуже любила дивитися програму, де про свою роботу звітував голова ОДА Олег Синютка, бо в газеті про нього брешуть, а по телебаченню він каже правду. «Тим більше він заплатив за це, наскільки я пам’ятаю. Так, це піар, але це прямий ефір, куди люди телефонують», – сказала вона.

Член правління НСТУ Інна Гребенюк пояснила Рустаму Курбанову і всім присутнім, що «політична реклама поза виборчим процесом заборонена. Це порушення законодавства і виборчого процесу». За її словами, така реклама приховує політичну агітацію. «Ми не хочемо нічого маскувати. Це наша відкрита позиція, ми хочемо донести, що цінності важливіші будь-яких доходів», – зазначила вона.

Інна Гребенюк наголосила, що у законі про суспільне телебачення і радіомовлення чітко прописано умови функціонування ПАТ «НСТУ». Згідно з законом, акції ПАТ «НСТУ» не підлягають публічному розміщенню, вони не можуть продаватися. Також не може бути приватизоване майно компанії.

Начальниця управління економічного аналізу планово-економічного департаменту НСТУ Наталія Степанова, яку тимчасово призначили виконувати обов’язки менеджера, зазначила, що раніше всі обласні телерадіокомпанії були державними. Деякі з них існують понад 80 років. І жодного разу за період їхнього існування не проводилося оцінювання інтелектуальної власності.

«Оскільки це були бюджетні установи, то в рамках бюджетного законодавства вони не вносилися в бухгалтерський облік, а знаходяться на виробничому обліку. Наше завдання перевести все в облік бухгалтерський згідно з міжнародними стандартами», – пояснила Наталія Степанова.

Нагадаємо, З червня 2017 року телеканал «UA: Перший» відмовився транслювати засідання Уряду. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що відтепер з засідань Кабміну журналісти робитимуть гарячі новини і показуватимуть найважливіші моменти, а не все засідання від початку до кінця. 

У листопаді 2017 року правління ПАТ «НСТУ» прийняло рішення, що Національна суспільна телерадіокомпанія України на своїх загальнонаціональних та на регіональних каналах мовлення, радіоканалах та/або будь-яких інших платформах не розміщуватиме рекламу, пов’язану із діяльністю політичних партій, громадських об’єднань, рухів політичної спрямованості чи окремих політичних діячів у позавиборчий період.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», раніше народні депутати, особливо мажоритарники, скаржилися на те, що не отримували свої звичні 20 хвилин ефіру на регіональних філіях ПАТ «НСТУ», колишніх ОДТРК. Експерти пояснили, що відповідно до закону про Суспільне мовлення  НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Зобов’язання Суспільного телебачення і радіомовлення України щодо поширення повідомлень органів влади визначаються виключно Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і обмежується екстреними повідомленнями і новорічним привітанням.

Також 12 липня 2017 року на розгляд Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики направлено проект закону, який стосується зобов’язання Національної суспільної телерадіокомпанії висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів.

31 січня 2018 року коаліція «Реанімаційний пакет реформ» закликала Верховну Раду України не виносити на голосування законопроект №7395 «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку інформування діяльності суб’єктів владних повноважень». Народні депутати хочуть у перший пленарний тиждень нової сесії ВРУ, 6-9 лютого 2018 року, внести зміни у законопроект, щоб мати право на висвітлення Національною суспільною телерадіокомпанією України своєї депутатської діяльності в передачі, тривалість якої складає не менш ніж 25 хвилин.

Додамо, що13 грудня народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зареєструвала законопроект про зміни щодо порядку висвітлення діяльності органів влади. У ньому зазначено, що народні депутати матимуть право на висвітлення НСТУ своєї депутатської діяльності (виступ з питань діяльності разом із звітом перед виборцями), але у визначеному НСТУ порядку в передачі, тривалість якої складаєне менше 25 хвилин. Таким висвітленням займатимуться відокремлені структурні підрозділи НСТУ (філії), а право на висвітлення матимуть депутати, обрані в одномандатному виборчому окрузі або обрані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та закріплені за певною областю України своєю депутатською фракцією або групою.

У свою чергу НСТУ пропонує, щоб протягом 2018 року голови обласних рад, ОДА, депутати міських рад, мери міст, їхні заступники та керівники профільних департаментів брали участь в інтерактивних прямих ефірах на базі регіональної мережі Суспільного, де прозвітують про результати своєї роботи чи вирішення місцевої кризової ситуації. Звітування представників влади на місцях відбудеться у рамках всеукраїнської кампанію #ЧЕСНОзвіт , яку розпочали разом громадський рух «Чесно» та Національна суспільна телерадіокомпанія України. 

Звертаємо увагу, що в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування ПАТ «НСТУ» в 2018 році має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. 

Фото: прес-служби НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду