Суспільний телеканал «UA: Харків» перейшов на співвідношення сторін екрану 16:9

Про це повідомила прес-служба Національної суспільної телерадіокомпанії на сайті «UA: Суспільне мовлення».

«Перехід у формат 16:9 неминучий, це мало б статися набагато раніше, ми "злочинно" затрималися — хоча й з об’єктивних причин. Сучасна аудиторія дуже вимоглива до якості й формату телевізійного зображення, і це прекрасно, це змушує нас ворушитися. Тепер наші глядачі дивитимуться не спотворене відео — не приплюснуте й не розтягнуте. І з природними пропорціями та виразами облич ведучих, гостей студії та героїв наших сюжетів. Ура!» —прес-служба цитує слова продюсерки «UA: Харків» Ганни Силаєвої.

Перехід до нового формату був поступовим. Від початку року оновлювалися камери в студії, комп’ютери й програмне забезпечення. 14 травня замінили останній комп’ютер, який кодує сигнал, і з 16:00 — виходять у форматі 16:9. повідомили у компанії. 

Як повідомили у НСТУ, на черзі у форматі 16:9 мовитимуть «UA: Тернопіль» та «UA: Чернігів».

Нагадаємо, у грудні 2017 року три загальнонаціональні канали Національної суспільної телерадіокомпанії України – «UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» – перейшли на широкоекранний формат мовлення 16:9.

Пізніше розпочали мовлення у широкоекранному форматі 16:9 телеканали «UA: Житомир», «51 канал» (Дніпро), «UA: Донбас», «UA: Карпати», «UA: Рівне», «Запоріжжя», «Тиса-1»  («UA: Закарпаття»), «UA: Львів», «UA: Волинь», «UA: Буковина», «Рось» («UA: Черкаси»), «Кіровоград», «UA: Вінниця», «Поділля-Центр», «Миколаїв», «Скіфія», «UA: Одеса»,  «Центральний канал»,  «UA: Полтава»,  «UA: Суми». 

Фото: сайт kh.suspilne.media

comments powered by Disqus