Що нового на Миколаївському Суспільному

Про це йдеться на сайті Миколаївської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Зміни торкнулися усіх напрямів мовлення. Редакція ранкового мовлення отримала нову назву – ТО «Ранок», а ранкове шоу «Новий день» тепер виходить не тільки по буднях, а й у вихідні. У ранкових ефірах збільшена кiлькiсть iнтерактиву в студії (відеоконференції, включення в прямому ефiрi з інших майданчиків, міст, регіонів, країн тощо), з’являються нові рубрики.

«Разом із командою ранкового шоу ми наполегливо працюємо над тим, щоб покращити програму. У студії “Нового дня” з’явиться новий дизайн, ми удосконалюємо побудову передачі, застосовуємо нові підходи до її створення, висвітлюємо в ефірі найактуальніші для нашого регіону теми. Ми прагнемо збільшити глядацьку аудиторію телеканалу, тож намагаємося створювати цікавий для миколаївців продукт. Хочемо, щоб наші глядачі щодня дізнавалися з ефіру ранкового шоу щось важливе й корисне для себе», – вважає продюсерка  Анастасія Тімановська.

У ранковому шоу запроваджені постійні рубрики – «Чого не знає моя бабуся» (відеоінструкція з користування ґаджетами, ведучі – талановиті школярі, переможці олімпіад з інформатики), «Слово дня» (вивчаємо мови представників національних меншин, які проживають на території Миколаївщини), «Батьківський чат» (обговорення проблем навчання та виховання дітей) та інші.

Відеозв’язок із різними містами і країнами — вже норма в ефірі програми «Новий день». Саме під час прямих включень познайомилися і встановили дружні зв’язки із ранковими редакціями Львова, Києва, Херсона та ін. Знаходили героїв для ефіру в Маріуполі, Києві, а також в інших країнах – Польщі, Америці. Творчі зустрічі та майстер-класи в імпровізованій фан-зоні додають динаміки ранковим ефірам.

Щосуботи о 19:30 в ефірі телеканалу «Миколаїв» — вечірній проект «Арт-простір», який нещодавно став доступним і для людей з порушенням слуху. Телепрограма супроводжується сурдоперекладом, тож люди з порушенням слуху та мовлення в курсі найактуальніших подій, що відбуваються в місті й області.

Головний режисер ефіру Сергій Жулін розповідає: «Телебачення не може ігнорувати аудиторію людей із порушенням слуху. Саме тому ми вирішили телепрограми “Арт-простір” і “Телевізійні новини Миколаївщини” супроводжувати сурдоперекладом».

Вже звичною в ефірі телеканалу “Миколаїв” стала аналітична суспільно-політична програма «Тема дня». Це поглиблене інтерв’ю з експертом на топ-тему дня, котра обирається за критеріями суспільної значимості. Проект має на меті пояснити причинно-наслідкові зв’язки головних процесів у країні та найважливіших питань і фактів, що хвилюють пересічних українців. Гостьова студія в форматі special report транслюється в прямому ефірі щобудня о 19:20.

Команда «Теми дня» залучає до дискусій провідних експертів і надає слово глядачам, які можуть зателефонувати до студії під час прямого ефіру.

Додатковим випробуванням здатності та готовності творчого колективу філії слідувати принципам Суспільного став проект #Звіти_наживо.

«Проект #Звіти_наживо став для нас новим форматом. Донедавна звіти чиновників були монологом на задану тему. Тепер керівників розпитують, інколи жорстко, не лише журналісти Суспільного, а й запрошені представники ЗМІ та експерти. Тому охочих взяти участь у такій програмі поменшало. Ми вдячні тим чиновникам, які зголошуються прийти на #Звіти_наживо та відверто поспілкуватись», – каже керівник творчої групи ТО “Тема дня” Миколаївської філії Федір Бондар.

Кореспонденти ТО «Бюро новин» змінюють підходи до створення матеріалів, опановують нову систему виробництва новин, аналізують помилки. Працюють над тим, щоб  новини були оперативні, точні, збалансовані, інформація була достовірною. Відтепер кореспондент і оператор — дійсно єдина команда.

Головний редактор ТО «Бюро новин» Марія Савицька говорить: «Ми вчимося працювати за новими стандартами. Ми стали оперативнішими, намагаємось поглиблюватись в проблеми міста та тих, хто живе поруч із нами. Не все виходить одразу, важко вмить переформатувати той стиль роботи, до якого звикали роками. Втім, ми намагаємось бути сучасними, робити якісний контент. І глядач вже оцінив це: за останній час збільшилась кількість користувачів на сторінці у Facebook, а також тих, хто слідкує за нашими оновленнями на YouTube».

Українське радіо «Миколаїв ФМ» — це платформа для громадського обговорення важливих для країни та регіону питань. Подібний формат передбачає роботу радіоведучих у прямому ефірі. Головним принципом є інтерактивність: впродовж дня радіослухачі можуть телефонувати та висловлювати свою позицію, паралельно опитування проводиться у Фейсбук.

Одна із форм роботи — дискусійний майданчик, коли у радіостудії проводяться прямі ефіри у форматі «круглого столу» за участю представників влади та громадськості. Також він може стати платформою для презентацій цікавих проектів, для пошуку партнерів, для реалізації творчих ідей і т.д.

Імпровізація та живий ефір, непідробні емоції  та відкритість – це завжди приваблює слухача. З найбільш резонансних питань проводяться опитування містян і готуються до ефіру наприкінці дня або зранку наступного дня. Звучать також коментарі фахівців з різних питання, у тому числі у телефонному режимі.

Щодня о 07:10 у прямому ефірі ранкова програма «На всі сто. Ранок». Заряджайся позитивною енергією на весь день. Слухай голос твого міста. Дізнавайся про все з перших вуст. О 12:10 – інтерактивна програма «На всі сто. День». Оперативно про важливе, коментарі експертів і думки простих громадян – у прямому ефірі о 17:10 у програмі «Життя як є».

Цікаві культурно-мистецькі проекти о 20:10: «Культурний простір» (вівторок, четвер); «Невигадані історії» (понеділок); «Український клуб» (середа); «Мистецька палітра» (п’ятниця); «Екслібрис» (субота); «Квартирник» (неділя). Щосуботи у прямому ефірі 0 12:10 драйвова молодіжна музична передача «М-тайм».

Знайшли свого слухача і такі цікаві проекти, як «Мовний інспектор», «Лабіринти часу», «Мистецтво жити».

Колектив радіо прагне стати головним місцевим інформаційним каналом, який першим повідомлятиме про усі важливі події, подаватиме їх у розвитку та анонсуватиме заплановані заходи.

«Українське радіо “Миколаїв” створює багато соціально важливих програм. Дружній колектив радіо – фахівці своєї справи, яких єднає загальна мета – створювати якомога більше цікавих радіопрограм, які будуть приносити користь та піднімати настрій слухачам Миколаївщини», – зазначила продюсерка Анастасія Тімановська.

Миколаївська філія ПАТ «НСТУ» приймає гостей — влаштовує безкоштовні екскурсії по телестудії. Зареєструватися для участі можна на сторінці телеканалу в Facebook.

Джерело: сайт Миколаївської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України

comments powered by Disqus