РПР вимагає забезпечити швидке та неупереджене розслідування нападу на Віталія Устименка

Коаліція  РПР 5 червня 2018 року звернулася до Національної поліції України з вимогою забезпечити особисту охорону Віталію Устименку у зв’язку з загрозою його життю та здоров’ю, а також швидке, повне та неупереджене розслідування факту вчинення нападу на нього. А також до органів прокуратури з вимогою відповідно до закону організовувати та здійснювати процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» оприлюднює заяву РПР повністю:

«5 червня в центрі Одеси двоє невідомих з ножем напали та серйозно поранили Віталія Устименка, члена Одеської коаліції реформ та Ради громадського контролю при НАБУ, а також активіста “ВО “Автомайдан” та “Центр UA”.

Напад стався поблизу одеської філії Суспільного телебачення, де Устименко веде програму «Тема дня». Очевидці інциденту зазначили, що двоє нападників чекали на активіста за півгодини до нападу. Вони розбили йому голову та поранили ножем стегно. Наразі він перебуває в лікарні. На місці події працює слідчо-оперативна група поліції — обставини події з’ясовуються.

Віталій – один з найактивніших громадських діячів Одеси. Відомий блогер та активіст займався висвітленням контраверсійної діяльності Геннадія Труханова, міського голови Одеси, його бізнес партнерів (найбільші забудовники міста), міської прокуратури та правоохоронних органів.

Устименко – активний учасник сесії міської ради, резонансні виступи якого неодноразово зривали реалізацію корупційних оборудок. Якраз напередодні червневої сесії стався зухвалий напад. Одеські активісти “Автомайдану” цього тижня,  перед початком активного пляжного сезону також планували акцію з очищення одеських пляжів та морських схилів від незаконних забудов, що закривають прохід містян до води. Результатами попередніх акцій стали знищення незаконно побудованих парканів.

За останні півроку це вже другий напад на Віталія Устименка. У лютому 2018-го під час оголошення рішення Солом’янського суду віддати мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата України від фракції БПП Дмитра Голубова Віталій Устименко публічно засудив це рішення. У відповідь депутати міськради дали команду невідомим вивести Віталія з зали суду. Молодики силоміць витягли його з приміщення та, б’ючи ногами, спустили його із четвертого на перший поверх будівлі суду. У цей час працівники поліції, що перебували в приміщенні, в інцидент не втручались.

Це не перший випадок тиску та фізичного нападу на представників громадянського суспільства, які останній рік фіксуються по всій Україні. З моменту активізації цієї боротьби проти громадських активістів по жодній з справ немає рішення суду. Саме тому, коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ розцінює напад на Устименка як наслідок бездіяльності органів правопорядку щодо розслідування попередніх злочинів. Враховуючи вищезазначене, Реанімаційний Пакет Реформ вимагає:

  • Від Національної поліції України забезпечити особисту охорону Устименка у зв’язку з загрозою його життю та здоров’ю, а також швидке, повне та неупереджене розслідування факту вчинення нападу на нього;
  • Від органів прокуратури, відповідно до закону, організовувати та здійснювати процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні.»

Нагадаємо, 5 червня 2018 року в Одесі двоє невідомих напали з ножем на ведучого програми «Тема дня» Одеської філії ПАТ «НСТУ» Віталія Устименка. Напад стався біля телерадіокомпанії «Одеса», де працює Віталій. За повідомленням лікарів, у Віталія Устименка ушкодження середньої тяжкості черепно-мозкова травма голови, забої ребер і грудної клітини, різано-рублена рана у верхній частині сідниці. Поліція розглядає кілька версій подій.

comments powered by Disqus