Продюсерка Запорізької філії НСТУ Наталія Андреєва: «Я намагаюся бути “граючим тренером”»

Продюсерка Запорізької філії НСТУ Наталія Андреєва: «Я намагаюся бути “граючим тренером”»

10:47,
25 Січня 2019
5385

Продюсерка Запорізької філії НСТУ Наталія Андреєва: «Я намагаюся бути “граючим тренером”»

10:47,
25 Січня 2019
5385
Продюсерка Запорізької філії НСТУ Наталія Андреєва: «Я намагаюся бути “граючим тренером”»
Продюсерка Запорізької філії НСТУ Наталія Андреєва: «Я намагаюся бути “граючим тренером”»
Продюсерка Запорізької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Наталія Андреєва – про підготовку до запуску нових проектів, комунікацію з представниками влади та «пестунчиків» на роботі.

Торік у листопаді з телеканалу «Запоріжжя» звільнилася частина команди ранкової програми. Олесь Барліг(тодішній керівник розважального мовлення телеканалу «Запоріжжя» Віталій Бабенко) сказав тоді «Детектору медіа», що одночасне звільнення частини колективу – це вияв протесту проти продюсерки Наталії Андреєвої. Продюсерка ж пояснила, що у філії «виникали претензії щодо якості та організації роботи учасників цієї творчої групи». Ранкова програма не припиняла виходити у прямому ефірі. Спершу її вела сама Наталія Андреєва. «Але виконувати обов’язки продюсера це не заважало – я просто менше спала, бо вночі готувалася до ранкових ефірів», – розповіла вона. З грудня 2018-го ведучим «Ранку» став Віктор Петрович, який є чоловіком продюсерки. Про відсутність конфлікту інтересів, про плани Запорізької філії на 2019 рік та як і хто їх буде реалізовувати, Наталія Андреєва розповіла в інтерв’ю «Детектору медіа».

– Наталю, у лютому ви запускаєте проект «Дебати». Чи почалася вже підготовка? Хто буде вести нову програму? Які теми будете порушувати в перших випусках?

– Ми у процесі формування команди проекту. Готуємося зараз і до монтажу нового майданчика та техніки. Теми ще не обговорювали, адже щотижня хочемо підіймати актуальні події та явища. Перший ефір заплановано на середину лютого.

Які ще проекти у 2019 році плануєте запустити?

– Сподіваємося запустити проект «Козацька звитяга», який пройшов пітчинг минулого року. Крім того, у планах проекти «Квартирник на Суспільному» та «Лекторій на Суспільному». Допоки вони у стадії розробки, деталей не розголошуватиму.

Чи достатньо в колективі людей для виробництва власного контенту, який збільшиться в цьому році? Якщо ні, то які вакансії відкриті?

– Базовий контент залишається незмінним, його кількість не збільшується. А для виробництва інших проектів буде підбиратися своя команда професіоналів. Наприклад, «Козацьку звитягу» будуть робити ті люди, яких автор запросив до команди. Інші проекти будемо реалізовувати або силами філії, або на аутсорсі – залежатиме від того, який проект, чи потрібні нам додаткові сили, чи ні.

Вакансії на філії є. І не лише на журналістські посади. Нам також потрібен телеоператор, відеограф, ведучий радіо. Штат ранкової програми також неукомплектований. Але ми шукаємо саме професіоналів, які поділяють наші цінності та хочуть працювати для суспільства.

У лютому команда радіо має виробляти програму «РадіоДень», яка виходитиме одночасно на радіо й телеканалі. В який час плануєте вихід в ефір? Кого бачите ведучими? Яка концепція програми, така ж як і на «UA: Першому» та «Українському радіо»?

– У лютому почнемо виходити із власним «РадіоДнем» о 12:10. За форматом це буде така сама програма, як і на телеканалі «UA: Перший»: гості у студії, коментарі, телефонні дзвінки, новини та обговорення соціально важливих і мистецьких тем. Ми не хочемо закріплювати цю програму за кимось із ведучих, адже всі наші радіожурналісти працюють в ефірі. Більше того, ми вже мали певний позитивний досвід із показом радіопрограм на телебаченні: ведучі ранкового шоу «Вголос» включалися в ранковий ефір програми «Ранок: Запоріжжя». У подальшому плануємо також виходити з vision-radio о 17:10.

Які проекти (яких напрямів) Запорізької філії перемогли на пітчингу й готуються до запуску?

– Проект із робочою назвою «Козацька звитяга», супервайзером якої є розважальний напрям. А втім, це не про розваги. Це програма, що близька й до просвітницького напряму, адже в ній будуть історичні розвідки, лайфхаки з козацького життя, а також поради з фізичного розвитку та самооборони, відповідно до козацьких традицій.

У грудні 2018 року закінчився проект «Звіти. Наживо». Як у вас складалася комунікація з місцевою владою? Чи в області зрозуміли роль Суспільного, що ви єдиний незалежний майданчик, який готовий надати ефір для висвітлення позиції?

– Чиновники не завжди охоче йшли на контакт. З одного боку, вони розуміли, що на Суспільному будуть ставити їм не тільки зручні питання, а з іншого – куди комфортніше представникам міста звітувати на «своїх» каналах – муніципальному Z чи на регіональному TV5, по суті, кінцевим бенефіціаром якого є Рінат Ахметов. А втім, і в місті, і в області зрозуміли, що ми єдиний незалежний медіамайданчик.

Чи продовжите знімати «Виборчий округ» у 2019-му? Якщо так, скільки народних депутатів готові прийти до вас на ефір?

– Звісно, у 2019 році ми хочемо продовжити роботу над проектом «Виборчий округ». Він насправді дозволяє побачити народного обранця та почути про його роботу, прояснити його позиції, поставити запитання, відповіді на які хочуть почути виборці. За Запорізькою областю закріплено сім депутатів-списочників і дев’ять мажоритарників. Готовність прийти висловлюють, але чи дадуть остаточну згоду та чи прийдуть на запис – інша справа. Тому роботу з кожним депутатом ведемо індивідуально, переконуємо, що це потрібно й важливо.

У листопаді з ранкової програми звільнилося п’ять людей. Ви у коментарі «Детектору медіа» сказали, що шукаєте нових ведучих. Проте вже наприкінці листопада самі стали ведучою «Ранку». Чому прийняли рішення вийти в ефір? Чи не заважало це виконувати обов’язки продюсера?

– Чому я вирішила виходити в ефір? По-перше, я завжди намагаюся бути «граючим тренером». Зважаючи на попередні претензії до якості та організації роботи «Ранку», мені важливо було на собі перевірити умови праці, оцінити навантаження та можливості покращення формату. По-друге, нам потрібен був час, аби підготувати нових ведучих. Водночас, ми не могли дозволити собі робити перерву в ранковому мовленні й позбавити своїх глядачів ранкового шоу, цікавих новин, корисних порад, важливих гостей. Звісно, у ті тижні моє навантаження збільшилось, але виконувати обов’язки продюсера це не заважало – я просто менше спала, бо вночі готувалася до ранкових ефірів.

З грудня «Ранок» веде один ведучий – Віктор Петрович. 7 грудня 2017 року він написав у себе на Facebook, що йде в декретну відпустку, аби уникнути конфлікту інтересів (оскільки є вашим чоловіком). Тепер він повернувся в ефір під ваше керівництво. Сьогодні вже немає конфлікту інтересів?

– Я дуже вдячна Віктору за розуміння та позицію, яку він зайняв торік. Було очевидно, що під час реформи скептики чіплятимуться за будь-який привід для критики, тож провокувати конфлікт ще й через те, що мій чоловік працює у філії, було б зайвим клопотом. Сьогодні ситуація змінилася. На мою думку, мені вдалося заручитися репутацією справедливої керівниці, я не маю «пестунчиків» на роботі. Більше того, Віктор не в моєму безпосередньому підпорядкуванні: між нами стоїть ще й шеф-редакторка ранкового ефіру та продюсер телебачення, тому відсутній реальний конфлікт інтересів відповідно до посадових інструкцій. Зізнаюся, на роботі ми з ним навіть не бачимося.

Ви запустили новий сайт. Хто займається його наповненням, зокрема стрічкою новин? На вашу думку, чи це сприятиме тому, що «UA: Запоріжжя» стане джерелом інформації для інформаційних агентств та видань?

– Шеф-редакторка новин Антоніна Богуславська повністю керує наповненням стрічки новин на сайті. Керівники інших програм ведуть, відповідно, свої розділи. Чи стане сайт джерелом інформації для інших агентств і видань говорити зарано, адже ще й тижня не минуло, як сайт працює у публічному доступі. Однак ми цього прагнемо й докладаємо для цього багато зусиль.

Чи вдалося упродовж 2018 року в ході реформи збільшити аудиторію телеканалу й радіо?

– Нам вдалося збільшити аудиторію в соцмережах. Це легко помітити за взаємодією підписників сторінок радіо та телебачення. Жодних соціологічних досліджень чи вимірювань ми не замовляли, тому не хочу бути голослівною. Тим більше, що ми не ділимо аудиторію на слухачів, глядачів чи читачів. Наша мета, аби аудиторія Суспільного отримувала важливу інформацію. А з яких джерел – нашого теле- чи радіоефіру, з нашого сайту чи сторінки у Фейсбуку – це вже справа другорядна.

Фото: Фейсбук-сторінка  Наталії Андреєвої

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду