Недофінансування НСТУ створило проблему із забезпеченням зазначених у ліцензіях обсягів мовлення

Цю інформацію сайту «Суспільне мовлення» підтвердили в публічному акціонерному товаристві «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

У компанії зазначили, що недофінансування не дає змоги забезпечити виконання ліцензійних умов ПАТ «НСТУ» у повному обсязі. Коштів не вистачає не лише на трансляцію і забезпечення зазначених у ліцензіях обсягів мовлення, а й на виготовлення контенту.

Водночас у ПАТ «НСТУ» гарантують, що у разі внесення змін до держбюджету на 2018 рік в частині виділення Суспільному гарантованих законом видатків на мовлення, ліцензійні вимоги відразу будуть виконані.

Нагадаємо, відповідно до ст. 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування ПАТ «НСТУ» в 2018 році має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року.

comments powered by Disqus