На НСТУ відбувся двотижневий вишкіл шеф-редакторів і продюсерів новин

На НСТУ відбувся двотижневий вишкіл шеф-редакторів і продюсерів новин

13:03,
3 Травня 2018
2514

На НСТУ відбувся двотижневий вишкіл шеф-редакторів і продюсерів новин

13:03,
3 Травня 2018
2514
На НСТУ відбувся двотижневий вишкіл шеф-редакторів і продюсерів новин
На НСТУ відбувся двотижневий вишкіл шеф-редакторів і продюсерів новин
Представники регіональних редакцій у телецентрі «Олівець» на ПАТ «НСТУ» проходили двотижневий тренінг, на якому опановували нову систему, бачення і підхід до виробництва новин.

Про це йдеться на офіційному сайті Суспільного мовника. Тренінг відбувся за підтримки проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи «Партнерство заради належного врядування».

Учасники тренінгу на тематичних сесіях обговорювали журналістські стандарти й етику, цінності суспільного мовника, розглядали підходи до створення новинних матеріалів, удосконалювали вміння організовувати роботу інформаційної редакції. Найбільше часу шеф-редактори і продюсери новин присвятили професійним стандартам – оперативності, точності, повноти, достовірності й доступності подачі інформації, балансу думок та відокремленню фактів від думок.

Спільно з медіатренерами Олександром Макаренком та Ігорем Кулясом учасники ґрунтовно проаналізували порушення й помилки у випусках новин філій і склали для себе загальну картину типових помилок у підготовці матеріалів випусків.

Також присутні поділилися думками про те, як найбільш ефективно перевіряти інформацію з офіційних інтернет-сторінок, з інтернет-видань і соцмереж та ознайомилися з принципами виправлення редакційних помилок.

Як зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення ПАТ "НСТУ" Владислав Грузинський, одне з найголовних завдань Суспільного – побудувати якісні новини, котрі відповідають стандартам. Саме тому під час навчання багато уваги приділили обговоренню засад інформаційної політики мовника.

На думку медіатренера Олександра Макаренка, ключове завдання нинішньої школи для шеф-редакторів і продюсерів полягало в тому, щоб у всіх редакцій Суспільного було однакове бачення стандартів і правил, відповідно до яких виробляють новини – щоб новини були оперативні, точні, збалансовані, щоб журналісти не давали оцінок.

Його колега медіатренер та медіаексперт Ігор Куляс додав, що ці тренінги були потрібні не тільки, щоб освіжити в пам’яті новинні стандарти, а й також для того, щоб шеф-редактори й продюсери новин кожної філії Суспільного однаково розуміли, планувати роботу новин і які вимоги ставити перед працівниками. Окрім цього, під час тренінгів учасники вчилися ефективно шукати рішення будь-якої проблеми, що виникає в процесі роботи, й удосконалювали свої менеджерські та тренерські навички.

Медіатренери впевнені, що в більшості філій уже за кілька тижнів будуть помітними певні зміни в ефірі.

Наприкінці тренінгу усім учасникам вручили нові комп’ютери для філій.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду