На НСТУ відбувся двотижневий вишкіл шеф-редакторів і продюсерів новин

Про це йдеться на офіційному сайті Суспільного мовника. Тренінг відбувся за підтримки проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи «Партнерство заради належного врядування».

Учасники тренінгу на тематичних сесіях обговорювали журналістські стандарти й етику, цінності суспільного мовника, розглядали підходи до створення новинних матеріалів, удосконалювали вміння організовувати роботу інформаційної редакції. Найбільше часу шеф-редактори і продюсери новин присвятили професійним стандартам – оперативності, точності, повноти, достовірності й доступності подачі інформації, балансу думок та відокремленню фактів від думок.

Спільно з медіатренерами Олександром Макаренком та Ігорем Кулясом учасники ґрунтовно проаналізували порушення й помилки у випусках новин філій і склали для себе загальну картину типових помилок у підготовці матеріалів випусків.

Також присутні поділилися думками про те, як найбільш ефективно перевіряти інформацію з офіційних інтернет-сторінок, з інтернет-видань і соцмереж та ознайомилися з принципами виправлення редакційних помилок.

Як зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення ПАТ "НСТУ" Владислав Грузинський, одне з найголовних завдань Суспільного – побудувати якісні новини, котрі відповідають стандартам. Саме тому під час навчання багато уваги приділили обговоренню засад інформаційної політики мовника.

На думку медіатренера Олександра Макаренка, ключове завдання нинішньої школи для шеф-редакторів і продюсерів полягало в тому, щоб у всіх редакцій Суспільного було однакове бачення стандартів і правил, відповідно до яких виробляють новини – щоб новини були оперативні, точні, збалансовані, щоб журналісти не давали оцінок.

Його колега медіатренер та медіаексперт Ігор Куляс додав, що ці тренінги були потрібні не тільки, щоб освіжити в пам’яті новинні стандарти, а й також для того, щоб шеф-редактори й продюсери новин кожної філії Суспільного однаково розуміли, планувати роботу новин і які вимоги ставити перед працівниками. Окрім цього, під час тренінгів учасники вчилися ефективно шукати рішення будь-якої проблеми, що виникає в процесі роботи, й удосконалювали свої менеджерські та тренерські навички.

Медіатренери впевнені, що в більшості філій уже за кілька тижнів будуть помітними певні зміни в ефірі.

Наприкінці тренінгу усім учасникам вручили нові комп’ютери для філій.

comments powered by Disqus