Моніторинг Суспільного: Харківська і Дніпровська філії уникають згадок про обласну владу

У новинах Харківської та Дніпровської філій Національної суспільної телерадіокомпанії України, які виходили 12-16 березня 2018 року, експерти не виявили матеріалів із порушеннями, які могли би свідчити про можливе замовлення. Ба, більше, експерти звертають увагу на те, що до новин Суспільного в регіонах не потрапляють події, які стосуються обласної влади.

Зокрема, в новинах Харківської філії НСТУ в цей період не було жодного матеріалу, який би висвітлював дії чи рішення влади, що впливають на життя місцевої громади. У цей період обласна державна адміністрація згенерувала кілька цікавих інформаційних приводів, зокрема про будівництво траси Харків-Суми та витрати з бюджету. «Події є, але журналісти свідомо оминають будь-яку появу офіційних осіб чи представників органів місцевого самоврядування в ефірі телеканалу», – йдеться у звіті.

Тим часом у сюжеті «До дня добровольців у Дніпрі відкрили виставку» Дніпровської філії від 14 березня не лише уникають називати місце проведення виставки (а це обласна адміністрація), але не говорять про цікаву та важливу історію проекту. З інших медіа можна довідатися, що виставка проводиться в рамках великого проекту, під егідою Центру допомоги учасникам війни на Донбасі при Дніпровський обласній державній адміністрації. Що це вже шоста частина проекту, а попередні мали іншу тематику.

«Складається враження, що журналісти так ревно намагаються убезпечити себе від звинувачень у замовності, що навіть шкодять якості матеріалів, не дотримуючись звичайних стандартів, – ідеться у звіті експертки. – Зокрема, порушення стандарту повноти у багатьох випадках фіксувалось через те, що журналісти на кажуть, де відбулась подія і хто її організував. Ймовірно, в цьому вони вбачають рекламну складову».

Дотримання стандартів у новинах Дніпровської філії експерти оцінили у 4,76 із 6 можливих балів, Харківської – 4,21 бала.

Нагадаємо, за даними моніторингу в новинах Полтавської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України з’явились два сюжети з ознаками піару  народного депутата України Сергія Капліна. Зокрема, в сюжеті від 12 березня Каплін дає розлогий коментар на фоні державного прапора.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного.

Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

comments powered by Disqus