«Євробачення-2017» можливо проходитиме в кількох містах України – Зураб Аласанія

Про це він сказав на програмі «Ваша свобода» на «Радіо Свобода» 16 травня 2016 року.

За словами Зураба Аласанії, щоб ухвалити рішення, спочатку треба дочекатися умов від Європейської мовної спілки (EBU). «Найближчими днями ми маємо отримати від Європейської мовної спілки угоду, яку маємо підписати. Тоді стане зрозумілим, скільки коштів може заплатити EBU, бо ми ж платимо внески щороку, і Спілка може віддати частину внесків для проведення конкурсу. Після цього ми звернемося до уряду країни, щоб він теж сприяв проведенню конкурсу. А потім поїдемо містами країни, які висловили бажання проводити конкурс в себе, але ми повинні спочатку отримати первинні умови, що обов’язково повинно бути в цих містах. Тоді будемо консультуватися», – сказав Зураб Аласанія.

За словами ведучого програми Віталія Портникова, в Україні несподівано виникла конкуренція міст, які висловили бажання провести «Євробачення-2017». Це – Одеса, Львів, Дніпропетровськ, Херсон.

«Досвіду проводити конкурс в кількох містах немає. Але наша країна має досвід проведення футбольного “Євро-2012”, має структуру та інфраструктуру. Ми маємо провести національний відбір, два півфінали та фінал конкурсу. Тому існує можливість, поки що на рівні ідеї, провести конкурс в декількох містах, а не тільки в столиці, навіть, не обов’язково в столиці», – сказав гендиректор НТКУ.

Нагадаємо, представниця України Джамала з піснею «1944» перемогла на 61-му Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення», фінал якого відбувся 14 травня в столиці Швеції Стокгольмі.

Загалом у конкурсі брали участь 42 країни. По 18 співаків змагалися в першому і другому півфіналах, з них по 10 пройшли до фіналу. Також, до фіналу автоматично потрапили представники 5 країн-засновників конкурсу: Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція; а також країна, яка приймала цього року конкурс – Швеція. Всього у фіналі виступили 26 конкурсантів.

comments powered by Disqus