До Дня вишиванки філії Суспільного в ефірі розповіли про особливості орнаментів у своїх регіонах (ФОТО, ВІДЕО)

Як повідомляє прес-служба НСТУ, ведучі «Ранку Нової Волині» Волинської філії Суспільного спільно з колегами з «UA:Рівне»  провели телеміст до Дня вишиванки.

Під час ранкового прямого включення обговорювали тему української вишивки, зокрема порівнювали автентичні орнаменти на вишиванках Волині й Рівненщини. Глядачі дізналися про спільні й відмінні риси в орнаментах волинської та рівненської вишивки, а також про те, які кольори й візерунки домінують на вишиванках сусідніх областей.

Як пояснила керівниця творчої групи ТО «Ранок» Богдана Шевчук, працівники Суспільного на Волині ініціювали таке пряме включення саме тому, що переконані в потребі обмінюватися досвідом із колегами з інших регіонів.

Телеканал ТТБ Тернопільської філії НСТУ підготував спецпроект про особливості вишитих сорочок Тернопільщини. Як розповіла сайту «Суспільне. Детектор медіа» продюсерка філії Зоряна Биндас, за два дні до свята вона з колегами провели цілий знімальний день у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Музейники надали для зйомок старовинні сорочки з фондів. Працівники філії у вишитому одязі початку минулого століття Тернопільщини знялися у коротких роликах та записали інтерв’ю про особливості кожного візерунку.

Відеоролики упродовж дня телеканал транслював як міжпрограмки, а також поширили на офіційній сторінці філії у Facebook.

 

Кожен ролик у соцмережі має супрровідний текст. «Сорочка з села Мишковичі, Заліщицький район. Домоткане полотно, рослинний орнамент, вовняні нитки. 1930-ті роки. Демонструє ведуча та редакторка "Файного ранку" Ірина Прокопишин», – йдеться в одному з них.

У студії «Донбас lite» телеканалу «UA: Донбас» ведучі також говорили про вишиванку як оберіг та символ України разом із вишивальницею Валентиною Білянською.

Інші філії приєдналися до святкування Дня вишиванки не тільки розмовами про орнаменти в ефірах. Наприклад, працівники Запорізької філії цього дня прийшли на роботу у вишитому одязі.  

«Сьогодні Запорізька філія #Суспільного прийшла на роботу у вишиванках! Як же вона личить усім без винятку! У вас є фото у вишиванці? Тоді публікуйте його у коментарях під цим постом!», – закликали у соцмережі запоріжці.

«Із Міжнародним днем вишиванки! Для мене це не просто візерунки – це код нації та надзвичайний оберіг», – написала  у себе на сторінці у Facebook продюсерка філії, ведуча ранкової програми Ірина Андреєва. 

«Флеш-моб! Після чудового телемосту із колегами та друзями із #UA:Рівне, Інна Білецька, передаємо вам селфі-естафету і чекаємо ваших фотографій команди Суспільного!», – поділилися у Facebook працівники з телеканалу «Нова Волинь».

«Вишиваний квітник українського радіо», – написав у себе на сторінці у Facebook радіоведучий Роман Коляда.  

Нагадаємо,  до 88-річчя з дня народження поетеси, письменниці, лауреатки Шевченківської премії Ліні Костенко телеканал «Запоріжжя» Запорізької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) упродовж дня в ефірі проводив флешмоб «Наша:Ліна».

Фото на головній: Facebook-сторінка Телешоу "Ранок Нової Волині"

comments powered by Disqus