До 88-річчя Ліни Костенко суспільний телеканал «Запоріжжя» в ефірі проводить флешмоб «Наша: Ліна» (ВІДЕО)

Акція присвячена 88-річчю з дня народження поетеси, письменниці, лауреатки Шевченківської премії Ліні Костенко.

У флешмобі взяли участь усі охочі, хто прийшов у телецентр 7 і 14 березня і декламував вірші у режимі відкритого мікрофону. Робота у студії з професійною камерою тривала з 9:30 до 12:00 за адресою вул. Матросова, 24а, повідомила прес-служба НСТУ.

Вірші Ліни Костенко декламували і працівники телеканалу «Запоріжжя», серед яких генеральна продюсерка Запорізької філії НСТУ Наталія Андреєва, яка декламувала вірш «Хуртовини».

«Ми хотіли ознайомити запоріжців із діяльністю регіонального суспільного мовника, показати, що вхід на Суспільне – вільний, і ми працюємо для людей. Поезію Ліни Костенко обрали не випадково. Вона – живий класик, ідейна жінка, яку багато хто асоціює з Україною», – сказала Наталія Андреєва.

Ролики тривалістю 3 хвилини показали у ранковому шоу та упродовж дня транслюватимуть у міжпрограмних блоках.

«Ми радили обирати не найвідоміші вірші авторки. Досвід попереднього запису показав, що більшість з нас тяжіє душею до одного й того ж набору текстів із 4-5 поезій. Учасників запрошували через відкритий допис у Facebook на сторінці філії, репости у групах та спільнотах. Дехто соромився, казав, що його не любить камера. Ми всіх заспокоювали й запевняли, що раді кожному», – зазначив шеф-редактор програми «Ранок: Запоріжжя» Віталій Бабенко.

Наймолодшому учаснику флешмобу Кирилу Дромашку – 6 років. Він зачитав вірш «Великі дзьобики бруньок», який увійшов до дитячої збірки поетеси «Бузиновий цар».

У мистецькому проекті також взяв участь переможець Всеукраїнського конкурсу читців у Львові, учень 11 класу Запорізької школи-інтернату «Січовий колегіум» Ілля Лук’яненко, який декламував уривок з історичного роману Ліни Костенко «Берестечко» та «Старесенька, іде по тій дорозі…». «Не перший рік читаю вірші. З часом приходить усвідомлення поетичного слова. Взагалі цікаво було потрапити на телебачення і спробувати власні сили»,  сказав він.

Додамо, що це не перший мистецький проект в ефірі телеканалу. До 147-ї річниці від дня народження Лесі Українки, яку відзначали 25 лютого, ведучі «Запоріжжя» аналогічні читання.

comments powered by Disqus