Чиновники відмовилися від ефіру про медреформу на телеканалах «UA: Донбас», «UA: Карпати», «UA: Одеса»

Facebook

Про це повідомила прес-служба НСТУ.

«#Звіти_наживо» – щомісячна прямоефірна програма, яку команда Суспільного готує за участі громадського руху «Чесно». Вперше за сім місяців чмновники відмовилися прийти на ефір.

Цього разу, як повідомили у НСТУ, посадовці звітуватимуть про хід автономізації закладів охорони здоров’я, кількість підписаних декларацій між лікарями-терапевтами/сімейними лікарями та пацієнтами області, оновлення медичного обладнання в рамках спільного проекту МОЗ та Світового банку (стосуватиметься Львівської, Волинської, Рівненської, Запорізької, Полтавської, Вінницької, Дніпропетровської та Закарпатської областей), а також проблем, із якими стикаються медики в ході втілення медичної реформи. 

На телеканалі «UA: Карпати» повідомили, що чиновники двічі офіційно відмовилися брати участь у програмі. 14 вересня начальник управління охорони здоров`я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко надіслала відповідь: «..не маємо можливості прийняти участь у вашому ефірі». А 18 вересня директор обласного департаменту Микола Стовбан повідомив: «у зв`язку з відрядженням керівництва департаменту у МОЗ України з 19.09 до 21.09.2018 року ми не зможемо взяти у часть у прямому ефірі проекту «Звіти Наживо».

Команда «UA: Карпати» у соціальних мережах запропонували громадськості підтримати меседж #Приведи_чиновника_на_ефір.Користувачі Фейсбуку зійшлися на думці, що чиновники не хочуть звітувати про медреформу, бо їм є, що приховувати. Замість «#Звіти_наживо» на «UA: Карпати» 21 вересня вийде «Тема дня», присвячена жалюгідному стану міського пологового будинку.

«UA: Донбас» у себе на сторінці у Фейсбуку повідомив, що 21 вересня в ефір вийде «Тема дня» про нарахування субсидій за новими правилами.

Продюсер Одеської філії НСТУ Ірина Кипоренко сказала сайту «Суспільне. Детектор медіа», що чиновники як у телефонній розмові, так і письмово відмовилися від участі в ефірі, посилаючись на лікарняні, відрядження тощо. Тож 21 вересня замість «#Звіти_наживо» теж вийде «Тема дня» на тему про медичну реформу, оскільки на телеканалі «UA: Одеса» уже підготували сюжети про стан медицини в регіоні. За словами Ірини Кипоренко, в Одеській міській раді не вперше відмовляють Суспільному в наданні коментаря та участі в прямому ефірі.

Нагадаємо, 23 березня у філіях НСТУ стартував проект «#Звіти_наживо», який триватиме до кінця 2018 року. Представники влади щомісяця звітують і відповідають на запитання журналістів і громади у прямому ефірі 23-ох філій НСТУ.

comments powered by Disqus