Затримання Павла Шаройка у Білорусі: в інтернеті з’явилося відео допиту (ВІДЕО)

ЗМІ Білорусі пишуть, що під час допиту Павло Шаройко нібито сам зізнався, що є «кадровим розвідником України» і що, наче, під прикриттям працював кореспондентом «Українського радіо» у Мінську.

На відео людина, схожа на Павла Шаройка, зізнається, що працювала під прикриттям і знає Ігоря Скворцова – співробітника посольства України у Білорусі, якого 20 листопада 2017 року оголосили персоною нон-грата в країні.

Додамо, що головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву офіційного представника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь Дмитра Побяржина щодо причетності власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

«Павло Шаройко проходив службу у ГУР МО України на посаді начальника прес-служби. У 2009 році він був звільнений з військової служби за станом здоров’я. Після звільнення П. Шаройко працював за раніше набутою спеціальністю – журналістом українських ЗМІ, у тому числі кореспондентом на території Республіки Білорусь», – повідомили у МО України.

Натомість КДБ Білорусі заявляє, що Павло Шаройко є співробітником кадрового апарату розвідки. «Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», – додали в КДБ.

Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними звинувачують у шпигунстві.

20 листопада стало відомо, що Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017" майже на білорусько-українському кордоні та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

Павло Шаройко  з 2011 року працює у Білорусі, тоді він очолював корпункт інформаційного агенства УНІАН. З січня 2015 року він співпрацює з «Українським радіо». З січня 2016 році офіційно працює штаті УР на посаді власного кореспондента у Білорусі. 

Фото з Facebook-сторінки Павла Шаройка

comments powered by Disqus