Власкора «Українського радіо» Павла Шаройка обміняють на затриманого в Україні білоруса – ЗМІ

Про це йдеться на сайті «Білоруський партизан» з посиланням на «колег у Києві».

За інформацією видання, президент Білорусі Олександр Лукашенко готовий на передачу Києву Павла Шаройка, якого звинувачують у шпигунстві і затримали у жовтні 2017 року. «Всі документи підготовлені до підпису глави госудаства», – зазначає видання.  

«Білоруський партизан», посилаючись на «колег із Києва», повідомляє, що «відповідна домовленість була досягнута на зустрічі високопоставлених представників Білорусі та України».

Громадянин Білорусі Юрій Політика був затриманий 16 червня 2017 року на кордоні України при виїзді в Білорусь. СБУ звинувачує його в передачі секретних даних іноземній державі, які стосуються подій в АТО та Збройних сил України. Сам пан Політика всі звинувачення заперечує і заявляє, що в його відношенні співробітниками СБУ застосовувалися тортури і психологічний тиск, йдеться на сайті «Української правди».

Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада. 

Пан Шаройко був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

На каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

У лютому 2018 року стало відомо що суд над Павлом Шайроком відбувся. «Радіо Свобода» повідомляє, що вирок Павлу Шаройку вже озвучено, однак, як саме його покарали, не кажуть ні прес-секретар Верховного суду Білорусі, ні адвокат журналіста. Вирок залишається в таємниці.

comments powered by Disqus