«Укртелеком» відключить проводове радіо в чотирьох областях з 1 лютого 2020 року

Це пов’язано з тим, що мешканці регіонів відмовилися від застарілої послуги проводового радіо, повідомляється на сайті компанії.

«Відмова мешканців регіонів від застарілої послуги дротового радіо призводить до його відключення. Мешканці Одеської, Миколаївської, Херсонської та Закарпатської областей зробили вибір на користь сучасних каналів комунікацій. Дротове радіо тут втратило популярність. Зважаючи на незначну кількість абонентів, збитковість послуги, застаріле обладнання та неможливість проведення його ремонту, прийнято рішення про припинення надання послуги у цих областях з 1 лютого 2020 року», – зазначили в «Укртелеком».

У компанії додали, що  у зв’язку з розвитком цифрових засобів комунікацій і наявністю безплатної альтернативи кількість користувачів дротового радіо постійно скорочується по всій Україні. На сьогодні абонплата за домашню радіоточку складає 35 грн з ПДВ на місяць.

«Абонентів цієї застарілої послуги суттєво меншає щороку. Зараз компанія обслуговує 330 тисяч домашніх радіоточок, у деяких містах та областях дротове мовлення практично втратило свою популярність як засіб комунікації. Так, в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Закарпатській областях дротовим радіо користується менше 1% населення», – пояснили в «Укртелекомі».

В «Укртелекомі» зазначили, що продовжують підтримувати мережу дротового мовлення в тих регіонах, де є користувачі.

«Але відсутність попиту на нові радіоточки серед населення призвело до припинення послуги з їх підключення з 01 січня 2020 року. Існуючі абоненти послуг продовжать користуватися проводовим радіо на діючих умовах», – йдеться у повідомленні компанії.

Нагадаємо, «Укртелеком» припинив із 1 січня 2019 року надання послуги проводового мовлення в Одесі.

В Україні у мережі проводового мовлення наразі мовлять радіоканали НСТУ, а також місцеві комунальні і кілька приватних місцевих радіостанцій.

За період з 2014 року по 10 жовтня 2019 року всі три радіомережі Суспільного мовлення отримали 193 FM-частоти.

10 жовтня радіо «Культура» здобуло 15 ФМ-частот, у 13 областях, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для культурно-мистецької радіостанції. 

Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот у 22 областях України, в тому числі в 15 обласних центрах. 

«Українське радіо» виграло 34 ФМ-частоти в останніх трьох обласних центрах, у яких поки що не мало покриття: Одеса, Івано-Франківськ та Ужгород. Решта частот – у місцях, де були «білі плями» з покриттям «Українського радіо», а також у прикордонних районах.

Фото: сайт antikor.com.ua

comments powered by Disqus