«Українське радіо» з партнерами оголосило конкурс радіодрами, яка у січні 2019 року прозвучить в ефірі УР

Про це йдеться на сайті «Українського радіо».

Для участі в конкурсі необхідно заповнити онлайн-форму, яка буде опублікована 25 квітня за посиланням. В онлайн-формі необхідно прикріпити текст та синопсис п’єси у pdf чи doc форматі. Радіоп’єса має бути написана українською мовою обсягом до 20 тисяч знаків (із пробілами).

Також пропонуємо вашій увазі поради з написання радіоп’єс від BBC World Drama.

Наприкінці вересня 2018 року для учасників, чиї твори потраплять до короткого списку конкурсу, британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз проведе майстерню. Протягом тижня письменники працюватимуть над своїми рукописами під її менторством та дізнаватимуться професійні секрети та нюанси роботи у цьому жанрі.

Продюсерка спецпроектів третрього каналу Українського радіо – радіо «Культура» Світлана Свиридко-Сєрова зазначила, що починаючи з 2008 року радіо «Культура» провело чотири всеукраїнських конкурси оригінальної радіоп’єси під гаслом «Відродимо забутий жанр». «Цього року Українське радіо, Мистецький арсенал та Британська Рада поєднають зусилля, аби комплексно поглянути на процес створення радіопостановки, популяризувати жанр радіодрами та розвинути творчі навички авторів, які бажають працювати з радіодраматургією», – додала вона.

Менеджерка літературної програми Британської Ради в Україні Даша Стокоз сказала, що взяти участь у конкурсі запрошують і досвідчених авторів, і початківців. Автору має виповнитися 18 року. Організатори просять надсилати історії, які переосмислюватимуть резонуючі явища та процеси у суспільстві, даватимуть новий погляд на щоденні виклики.

У рамках конкурсу, для постановників та продюсерів Українського радіо, а також інших радіостанцій та онлайн-платформ, які працюють або бажають працювати із жанром радіодрами, британська продакшен-компанія Rockethouse проведе тренінг щодо особливостей постановки радіоп’єс, роботи з акторами, вибору звукових ефектів, музичного супроводу, а також промотування творів серед радіослухачів. Умови участі у тренінгу та дати проведення тренінгу будуть оголошені влітку на ресурсах «Українського радіо», Британської Ради та «Мистецького арсеналу».

«Українські письменники звертаються до жанру радіодрами вкрай рідко. Насамперед тому, що подальша доля такого твору вкрай примарна: простіше кажучи, якщо роман відносно легко видати окремою книжкою, а вірш – декламувати зі сцени, то п’єса потребує додаткового творчого етапу, яким, по суті, є режисерська постановка, а також майданчика для представлення широкій аудиторії. І вже наступна проблема – це нестача навичок роботи авторів із жанровою специфікою. Тема та динаміка тексту мають захоплювати: знуджений слухач легко перемикається на іншу хвилю», – зазначила кураторка літературної лабораторії «Мистецького арсеналу» Оксана Щур.

Розклад конкурсу:

25 квітня - 30 червня – прийом радіоп’єс
3 вересня – оголошення короткого списку
24 - 28 вересня – майстерня із написання радіоп’єс
13 листопада – оголошення переможця
26 - 30 листопада – тренінг для постановників радіоп’єс
Січень 2019 року – прем’єра п’єси переможця в ефірі «Українського радіо»

Нагадаємо, на радіо «Культура» з вівторка до п’ятниці о 21:20 в ефірі звучить «Радіотеатр», та щосуботи о 21:00 – «Вистава без антракту».

comments powered by Disqus