Українське радіо до Дня Незалежності підготувало спецпроект «Без них цей день був би інакшим…»

apkua.net

Спеціально до цього дня журналісти підготували низку документальних радіопрограм, у яких крізь призму людських доль і особистих спогадів розкривається історія двадцяти чотирьох років Незалежності країни. «Ідея вибудовувати мовлення навколо гасла Без них цей день був би інакшим” підказана самим життям, адже, зрозуміло, що 24 серпня 1991 раз і назавжди вписано в нашу історію Актом про незалежність України, але саме таким, яким цей день є сьогодні, з усіма його здобутками, втратами, досвідом і докорінно переосмисленою за дванадцять чотири роки символікою, він став завдяки щоденним вчинкам і рішенням тисяч людей. Ось саме про цих людей – звичайних українців – їхні долі і доленосні рішення, щоденні подвиги й віру у свою державу йтиметься упродовж усього дня в ефірі Першого каналу Українського радіо», – сказала Аліна Акуленко.

За її словами, спеціально до Дня Незалежності на Першому каналі вирішили поекспериментувати: кардинально змінили традиційний розклад і хронометраж програм. 

«Ніяких великих громіздких форм і ніякого пафосу! Звісно, очікується трансляція параду незалежності та церемонії вручення бойових прапорів, але це – найдовший і найбільш урочистий відрізок ефіру. Усе інше – п’ятихвилинні програми “Наші герої”, “Наші спогади”, “Пісні нашої Незалежності”, “Пісні, які ми заспівали інакше”, “Моя історія нашої Незалежності”. До речі, означення наш”, “мій” у назвах програм – також невипадкове: у такий спосіб ми підкреслюємо спільність, родинність цього дня, і можливо, ще раз нагадуємо всім нам, що разом ми – непереможні. У наших програмах – ніякого надриву, пафосу, екзальтованих емоцій, лише – щирість, людяність. Можливо, сум, але сум - світлий, такий, що допомагає загоювати рани…», – розповіла головний редактор Першого каналу.

Як повідомила пні Акуленко, окрім розповідей про долі звичайних українців та історії знакових для України пісень, в ефірі звучатимуть спеціально підготовлені історичні розвідки та аналітичні матеріали із новітньої історії, зокрема у циклі «Уроки історії: зв’язок поколінь» йтиметься непрості процеси переосмислення викривлених радянською ідеологією подій кінця ХІХ початку ХХ століття, «Відкрита студія» обговорюватиме із представниками різних куточків України перебіг декомунізації та перейменування назв населених пунктів та вулиць, «Порядок денний. Підсумки» проаналізує сучасний стан конституційних процесів. На любителів літератури цього дня чекають авторські читання: у виконанні Василя Шкляра звучатимуть уривки з роману «Чорний Ворон», а також ексклюзив – сторінки рукопису поки що неопублікованого роману «Чорне Сонце», присвяченого подіям на сході України, зокрема батальйону «Айдар».

comments powered by Disqus