Суд над власкором «Українського радіо» Павлом Шаройком у Білорусі уже призначений (ОНОВЛЕНО)

Про це повідомила його адвокат Лариса Бикова передає «Радіо Свобода».

«Так, суд призначений», – сказала Лариса Бикова по телефону вранці 12 лютого.

Коли розпочнеться процес і чи буде він відкритий, захисник не уточнила, пославшись на завантаженість.

Прес-секретар Верховного суду Юлія Ляскова зазначила, що процес закритий.

«Коли почався процес, хто суддя – не коментуємо. Процес закритий», – сказала «Радіо Свобода» прес-секретар Верховного суду Юлія Ляскова.У Верховному суді і КДБ Білорусі, який вів справу Павла Шаройка, інформацію про суд над українським журналістом не коментують. Процеси за звинуваченням у шпигунстві в Білорусі зазвичай відбуваються у закритому режимі, повідомило «Радіо Свобода».

Нагадаємо, 21 грудня 2017 року голова Комітету держбезпеки Білорусі Валерій Вакульчик сказав, що кримінальна справа стосовно власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка знаходиться на завершальній стадії. За його словами, журналіст визнав свою провину.

Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада. 

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання «Захід-2017», які проходили майже на білорусько-українському кордоні, та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Пан Шаройко був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

На каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Фото з Facebook-сторінки Павла Шаройка

comments powered by Disqus