Проєкт «Я – віртуоз!» претендує вийти на рівень нацвідбору на «Євробачення юних музикантів»

Художній керівник Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко вважає, що проєкт «Я – віртуоз!», започаткований Суспільним мовленням у 2018 році, є національним за масштабом і за направленням. Він має всі шанси стати національним відбором на «Євробачення юних музикантів» (Eurovision Young Musicians). Про це він сказав під час програми «Сьогодні. Вдень», яка виходить на «UA: Українське радіо» та каналі «UA: Крим».

«Ми хочемо вийти на рівень конкурсу, який був би і національним конкурсом, і національним відбором на "Євробачення юних музикантів". Це "Євробачення" відбувається раз на два роки. Я думаю, що ми увійдемо в цей ритм і досягнемо своєї мети», – сказав Володимир Шейко.

Eurovision Young Musicians – це конкурс класичної музики, який органіовує Європейська мовна спілка (ЄМС). Конкурс проводиться раз на два роки, в ньому беруть участь виконавці класичної музики з різних країн Європи – членів ЄМС, які на момент проведення конкурсу мають вік від 13 до 20 років. Україна брала участь у 2012 році, скрипаль Богдан Івасик не ввійшов у фінал.

Наступний конкурс Eurovision Young Musicians відбудеться у 2020 році.

Продюсерка проєкту Алла Шейко розповіла, що однією з причин заснування «Я – Віртуоз!» було те, що в Україні є багато музичних колективів та виконавців високого класу, про яких майже ніхто не знав, окрім фахівців. Метою проєкту було саме розповісти про них українцям.

За її словами, кількість таких музикантів невичерпна. Вже зараз можна розпланувати програму проєкту на три-чотири роки вперед, орієнтуючись лише на відомі їй імена.

Як писав «Детектор медіа», у концерті «Я – віртуоз!» 9 жовтня візьмуть участь зразковий дитячий хор Gloria музичної школи ім. Б. Лятошинського (м. Житомир), Антон Бондаренко (фортепіано), Іван Удовиченко (скрипка), Інга Сорока (валторна), Корній Шелдунов (скрипка), Михайло Чередниченко (саксофон) та Сергій Удод (кларнет). У програмі — твори Баха, Моцарта, Рахманінова, Лало, де Фалья.

Фото: сайт ukr.radio, на фото Володимир та Алла Шейко 

comments powered by Disqus