Посол України в Білорусі вимагатиме зустрічі з Павлом Шаройком для з'ясування обставин щодо його допиту

Ігор Кизим заперечує заяви білоруського Комітету державної служби (КДБ), яке звинуватило Павла Шаройка у нібито шпигунстві  та створенні агентурної мережі, про це він сказав у коментарі «Українському радіо».

«Відверто кажучи, я думав, що ця нісенітниця буде вирішена протягом того часу, після якого його заарештували. Ми відразу встановили контакт з консулом, слідчим, адвокатами. До того часу я думав, що це непорозуміння вирішиться дуже швидко. Наразі ми бачимо звинувачення у тому, що він створив якусь сітку. Ми, очевидно, це будемо заперечувати. Але, оскільки було вказано, що він сам сказав про те, що є кадровим співробітником і займався цими питання, тож ми будемо вимагати іншої зустрічі нашого консула безпосередньо з ним, щоб він або підтвердив, або спростував, або сказав, яким чином, його, на мою думку, заставили сказати», – повідомив УР Ігор Кизим.

На запит голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка Ігор Кизим відповів, що український консул уже мав першу зустріч із затриманим у Мінську власкором «Українського радіо» Павлом Шаройком. Тоді він не скаржився на умови утримання. Сергій Томіленко оприлюднив у себе на сторінці у Facebook листа від Ігоря Кизима щодо затримання Павла Шаройка. Посол написав, що наразіпосольство намагається організувати зустріч Павла Шаройка із дружиною та домагається повторного відвідання журналіста консулом. За даними пана Кизима, реальні докази вини Павла Шаройка відсутні.

Депутати Польщі припустили, що Павла Шаройка затримали за російсько-білоруські навчання «Захід-2017».

Нагадаємо, 24 листопада президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорював із очільником України Петром Порошенком справу власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, якого Комітет державної безпеки Білорусі затримав 25 жовтня і звинуватили у шпигунстві.

Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада. 

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017", які проходили майже на білорусько-українському кордоні, та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

20 листопада стало відомо, що Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».

Того ж дня у білоруських ЗМІ з'явилася заява КДБ Білорусі. У ній йдеться, що Павло Шаройко є нібито співробітником кадрового апарату розвідки. «Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», – додали в КДБ.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву офіційного представника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь Дмитра Побяржина щодо причетності власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Після цього на каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України  заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка. Компанія написала запити до Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та Консульства України в Республіці Білорусь. «Щодо дій відносно самого Павла Шаройка: є межа, за якою можливості НСТУ щодо захисту власкора закінчуються і починається компетенція держави щодо захисту громадянина України», – заявили на Суспільному.

Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим намагається організувати зустріч українського консула із затриманим Комітетом державної безпеки Республіки Білорусь власним кореспондентом «Українського радіо» Павлом Шаройком, щоб з’ясувати обставини допиту.

Варто звернути увагу, що Європейська федерація журналістів підтримує Національну спілку журналістів України у вимогах негайного звільнення власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка.

 

comments powered by Disqus