Посол України в Білорусі порадив щодо обміну Павла Шаройка всі запитання ставити білоруській стороні і МЗС України

скріншот з допиту на Youtube

Про це він сказав 24 травня журналістам, повідомляє білоруський сайт sputnik.by.

«Я знаю, що питання обміну не починався. Питання не до мене, а до білоруської сторони», – сказав Ігор Кизим.

Він додав, що процес передачі не починався. Раніше повідомлялося, що у Білорусі мають намір Павла Шаройка обміняти на громадянина Білорусі Юрія Політику, якого в Україні підозрюють у шпигунстві. Громадянин Білорусі Юрій Політика був затриманий 16 червня 2017 року на кордоні України при виїзді в Білорусь. СБУ звинувачує його в передачі секретних даних іноземній державі, які стосуються подій в АТО та Збройних сил України. 

Ігор Кизим зазначив, що Павло Шаройко на умови утримання не скаржився і що до нього обмежений доступ. «Доступ у нас обмежений.. ми можемо задавати ті питання, які можемо задавати, але дуже багато залежить від нього самого, від його рішень», – сказав пан Кизим.

Він не знає, де Павло Шаройко, якому Верховний суд Білорусі виніс вирок на більше восьми років позбавлення волі, буде відбувати покарання.

Посол повідомив, що дружина журналіста повернулася в Україну, оскільки в неї закінчилася білоруська посвідка на проживання. Тепер у неї є право лише час від часу приїжджати у Білорусь.

У прес-службі Верховного суду Білорусі заявили, що не коментують інформацію по Павла Шаройку. У МЗС України також сказали, що не коментують інформацію по засудженого журналіста, пише «Українська правда».

Нагадаємо, затриманого  25 жовтня 2017 року  власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка Верховний суд Білорусі засудив на більше восьми років позбавлення волі.

Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за ст. 358 КК Білорусі (шпигунство). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

На каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» є відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі сказав, що затриманий у Мінську Комітетом державної безпеки Білорусі журналіст Павло Шаройко має бути звільнений  якнайшвидше.

comments powered by Disqus