Павло Шаройко в Білорусі отримав більше восьми років тюрми– посол

Facebook

Про це посол заявив журналістам до початку форуму «Мінського діалогу», повідомляє TUT.BY.

«Зараз Шаройко знаходиться в СІЗО КДБ. Днями його відвідував український консул, на умови утримання засуджений не скаржиться. З Шаройком також бачилася його дружина», – сказав пан Кизим.  

Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада. 

Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за ст. 358 КК Білорусі (шпигунство) і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Пан Шаройко був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

На каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

У лютому 2018 року стало відомо що суд над Павлом Шайроком відбувся. «Радіо Свобода» повідомляє, що вирок Павлу Шаройку вже озвучено, однак, як саме його покарали, не кажуть ні прес-секретар Верховного суду Білорусі, ні адвокат журналіста. Вирок залишається в таємниці.

У березні 2018 року стало відомо, що у Білорусі мають намір Павла Шаройка обміняти на громадянина Білорусі Юрія Політику, якого в Україні підозрюють у шпигунстві.

comments powered by Disqus