Павло Шаройко після звільнення з тюрми планує надалі займатися журналістикою

Павло Шаройко після звільнення з тюрми планує надалі займатися журналістикою

14:08,
18 Листопада 2019
3814

Павло Шаройко після звільнення з тюрми планує надалі займатися журналістикою

14:08,
18 Листопада 2019
3814
Павло Шаройко після звільнення з тюрми планує надалі займатися журналістикою
Павло Шаройко після звільнення з тюрми планує надалі займатися журналістикою
Співробітник «Українського радіо» Павло Шаройко, якого 4 квітня звільнили з тюрми у Білорусі, планує надалі займатися журналістикою.

Про це він сказав під час програми «Персона ґрата» з Світланою Мялик.

Наразі Павло Шаройко числиться співробітником «Українського радіо», після звільнення з тюрми перебуває на лікарняному. «Треба пройти ще дообстеження, я вже зараз отримав деякі поради і буду цим займатися», – додав Павло Шаройко.

На запитання, чи він планує займатися вдома, Павло Шаройко відповів, що вихованням дітей і журналістикою.

«Поки що я для себе головне вирішив — це надолужити згаяний час за ці два роки у  вихованні своєї молодшої доньки, і для мене це основна мета, чим я буду зараз займатися. Також надалі журналістикою планую займатися. Буду виіршувати куди надалі спрямоувати свої зусилля. Я цим займався все своє життя, поза журналістикою я себе не бачу, тому буду продовжувати», – сказав Павло Шаройко.

Про те, що Павла Шаройка звільнять, він дізнався 4 жовтня десь о 4 ранку, коли його підняли і сказали збирати речі.

«Після цього мене завели до приміщення, де збирають людей, яких готують до звільнення, і згодом завели до кабінету начальника колонії, де він зачитав указ президента республіки Білорусь про моє помилування», – сказав журналіст.

Павло Шаройко утримався від відповіді щодо його затримання та перебування у тюрмі Білорусі.

«До мого звільнення залучалися найвищі особи двох держав, і були надані гарантії від імені нашої держави. Вони полягають в тому, що умовою звільнення є збереження таємниці всіх питань, пов'язаних із моїм арештом, проведенням слідчих дій, судовим розглядом, засудженням і триманням під вартою. Наша держава зобов'язалася утримуватися у майбутньому від заяв про моє незаконне затримання. Я розумію, що це цікаво, але існують зобов'язання, і це не моя забаганка —  не розголошувати подібної інформації, не коментувати, не давати оцінку, не висувати претензії, не виносити негативу в публічний простір», – зазначив журналіст.

Як писав «Детектор медіа», Павло Шаройко  з 2011 року працював у Білорусі, спершу він очолював корпункт інформаційного агенства УНІАН. З січня 2015 року співпрацював з «Українським радіо». З січня 2016 році офіційно працював у штаті «Українського радіо» на посаді власного кореспондента у Білорусі. 

Його затримали  25 жовтня 2017 року, звинуватили  у «шпигунстві». Верховний суд Білорусі засудив Павла Шаройка на більше восьми років позбавлення волі.

У день зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Білорусі Олександра Лукашенка у Житомирі Павла Шаройка звільнили з тюрми і відправили до Києва.

Третього жовтня, за день до візиту пана Лукашенка, суд Чернігова відпустив з-під варти громадянина Білорусі Юрія Політику, обвинуваченого в шпигунстві. 

Фото: сайт ukr.radio

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду