КДБ Білорусі заявляє, що Павло Шаройко є співробітником кадрового апарату розвідки

Дмитро Побяржин на брифінгу сказав, що після затримання журналіст розповів, що створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру. Про це повідомляє портал Tut.by.

«Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», – додали в КДБ.

Стверджується, що в ході проведення слідчих дій, «отримані переконливі докази його протиправної діяльності, що завдає шкоди національним інтересам Білорусі». Під час обшуку в Шаройка виявлені копії розвідувальних донесень, спрямованих їм раніше в Центр.

«У результаті Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки, що працює під прикриттям, а також своє звання – полковник. Він також підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльність здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі (на сайті МЗС України зазначено, що в посольстві він обіймав посаду першого секретаря посольства України в Білорусі - прим. Tut.by). За діяльність, не сумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною нон-грата», – зазначив Tut.by Дмитро Побяржін.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 25 жовтня 2017 року у Білорусі затримали власного кореспондента «Українського радіо», громадянина України Павла Шаройка, якого за попередніми даними звинувачують у шпигунстві.

У Мінську в дружини Павла Шеройка Олени під час його затримання забрали банківські картки та ключі від квартири, яку вони орендували

Генеральний продюсер «Українського радіо»Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017" майже на білорусько-українському кордоні та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

20 лмстопада стало відомо, що Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».

Павло Шаройко  з 2011 року працює у Білорусі, тоді він очолював корпункт інформаційного агенства УНІАН. З січня 2015 року він співпрацює з «Українським радіо». З січня 2016 році офіційно працює штаті УР на посаді власного кореспондента у Білорусі. 

comments powered by Disqus