На «Українському радіо» вийде документальна програма пам'яті видатного диктора Ігоря Мурашка

Про це повідомила пресслужба Суспільного на корпоративному сайті компанії.

Ігор Мурашко працював диктором на  «Українському радіо» з 1950 року й виховав не одне покоління радіоведучих.

Авторка документальної програми Світлана Мялик розповіла, що ця програма — данина пам'яті дикторові, котрий присвятив роботі на «Українському радіо» понад пів століття, озвучив тисячі художніх і документальних фільмів та начитав безліч аудіо книжок.

Ігор Мурашко був вчителем дикторської майстерності для багатьох дикторів «Українського радіо», серед яких був і Дмитро Хоркін, який нині обіймає посаду члена правління Суспільного мовлення, відповідального за платформу радіо.

«Мені було вісімнадцять, коли я прийшов на радіо. Звісно, мені ще бракувало дикторської майстерності. Я тоді працював на UA: Радіо Культура, й Алла Сологуб, котра читала ранкові новини, порадила повчитися в Ігоря Мурашка. Ми зустрілися в Будинку звукозапису товариства сліпих, де Ігор Володимирович озвучував книжки. Почали працювати разом. Саме Ігор Мурашко дав мені багато практичних порад, якими користуюся досі. Та найголовніше, що я зрозумів: диктор — не гуманітарій. Диктор — математик, який бачить на десять кроків уперед. Прочитавши перший рядок, одразу маєш схоплювати логіку й розуміти, на чому акцентувати наприкінці сторінки», — згадує Дмитро Хоркін.

Нагадаємо, Ігор Мурашко відійшов у вічність після тяжкої хвороби 24 липня на дев’яносто третьому році життя.  Він був голосом епохи, заслуженим артистом України, працював на «Українському радіо»  більше 50-ти років, був художнім керівником групи дикторів радіо, диктором щоденних ранкових новин, озвучував художні та документальні фільми (понад 5 тисяч назв), з 1972 року начитував аудіокниги у студії звукозапису для сліпих, прослуховував і редагував виступи керівників України.

Фото: пресслужби Суспільного

comments powered by Disqus