На радіо «Культура» відбудеться прем’єра радіовистави – фіналіста конкурсу «Радіодрама UA/UK»

Прем’єра пройде у рамках програми «Радіотеатр», повідомляє прес-служба Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Радіодрама Яни Коструліної «Сьома хвилина» — про «дорогу до себе» молодої дівчини. Для Яни Коструліної це дебют: вона вперше написала п’єсу, до того ж саме радіодраму. У радіовиставі звучатиме музика композитора Геннадія Володька, зазначили у НСТУ.

Режисерка-постановниця радіоп`єси Неля Даниленко вважає, що ця п’єса добре підходить для постановки засобами радіо. «У радіоп`єсі передбачено використання максимуму музично-шумових компонентів і спецефектів, слухачі легко зможуть відтворити в уяві написане автором та втілене в радіопостановці. Отже, дівчина за кермом машини на лісовій дорозі. Дощ. Гроза. Темрява... Усе — у формі детективно-романтично-містичній», — зазначила Неля Даниленко.

Нагадаємо, конкурс «Радіодрама UA/UK» у 2018 році організували спільно «Українське радіо», Британська Рада та Мистецький арсенал із метою розвитку в Україні жанру оригінальної радіодрами. Участь у конкурсі взяли 143 п’єси, у фінал вийшло 10 із них.

 Переможницею британсько-українського конкурсу «Радіодрама UA/UK» стала літературознавиця, журналістка, викладачка та письменниця Ірина Борисюк з п’єсою «Голос».

Радіоп’єса «Голос» з актрисою і телеведучою Риммою Зюбіною та учасником гурту «Кому Вниз» Андрієм Середою пролунала в ефірі радіо «Культури» 24 січня о 21: 00.

«Українське радіо» також відзначило п’єси Яни Коструліної «Сьома хвилина» та Юлії Ємець-Доброносової «Три хвилини слави». Ці тексти, а також «Четвертий варіант» Артура Закордонця та «Палата №7» Дмитра Тернового теж стануть радіовиставами та прозвучать в ефірі «Українського радіо». 

Фото: фейсбук-сторінка UA: Суспільне мовлення

comments powered by Disqus